Ekstraklasa: Górnik Zabrze vs. Widzew Łódź


Wyjątkowo w czwartek rusza Ekstraklasa. Jest to oczywiście spowodowane świętem Wielkiej Nocy. Niemniej to bardzo dobra nowina. Dzisiaj przed nami jeden bardzo ciekawy mecz. Górnik Zabrze, który wszedł w rundę wiosenną bardzo słabo, podejmie Widzew Łódź. Mecz do łatwych jak zwykle nie będzie należał, ale może w końcu wygrają jakieś spotkanie?

Górnik Zabrze wszedł w rundę wiosenną w bardzo słaby sposób. W tej części sezonu wygrali jedynie jeden mecz. Było to z Piastem Gliwice. Kolejne trzy to już porażki. W tym też przegrali z Jagą, a w poprzedniej kolejce zostali rozbici przez Legię 0:3. Widać problemy, szczególnie w formacji ataku. Mimo, iż Milik jest młody to brakuje tego zawodnika w kadrze gospodarzy. Wciąż jednak mają szanse na europejskie puchary. Ekstraklasa bowiem jest o tyle specyficzna, że Zabrzanie dzięki temu tracą zaledwie punkt do trzeciej drużyny.

W przerwie na mecze reprezentacji trener Nawałka musiał popracować nad psychiką zespołu. Jest to doświadczony szkoleniowiec i na pewno wykonał dobrze swoje zadanie. W dodatku Nakoulma wrócił do pełnej dyspozycji i wzmocni siłę napadu. Kadra Górnika jest w tym momencie dość solidna.

Widzew Łódź jak to Widzew. Grają przeciętnie, ale wciąż zajmują spokojnie miejsce gwarantujące im byt w Ekstraklasie, a to był ich cel przed sezonem. Forma jest jednak jeszcze gorsza w rundzie wiosennej niż Górnika, bo Łodzianie zdobyli jedynie dwa punkty! Na starcie ulegli we Wrocławiu oraz Chorzowie, a w ostatnich dwóch kolejkach bezbramkowo remisowali w meczach z Bełchatowem czy Zagłębiem. To słabe wyniki, a dzisiaj szykuje się kolejny mecz bez wygranej.

Trener WIdzewa, Mroczkowski zapewnia, że zespołowi nie zabraknie determinacji, w końcu również walczą o trzy punkty. Obie drużyny mają słabszą serię, a to zawsze odbija się na grze zespołu. Dzisiaj Widzew będzie miał jednak trudniej, ponieważ grają na wyjeździe.

Runda jesienna przyniosła wynik 1:1. Dzisiaj wiele wskazuje, że jednak Górnik będzie w bardzo korzystnej sytuacji. Trener na pewno dobrze wypełnił swoją funkcję i dzisiaj z pełną kadrą zawodników powalczą o wymarzony triumf. Wygrana gospodarzy to nasz typ na ten mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Górnik Zabrze wygra, 1.80 Unibet