Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok vs. Górnik Zabrze


Dwa mecze w Ekstraklasie odbędą się dzisiaj. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Białymstoku. Jagiellonia podejmie bowiem Górnika Zabrze. Oba zespoły prezentują dwa, różne poziomy w ostatnim czasie. Niemniej nie ma faworyta tego spotkania - zapowiada się spotkanie walki.

Jagiellonia Białystok po dość przebojowym starcie sezonu, stanęła w miejscu. Aktualnie zajmują ósme miejsce w tabeli i ich celem jest utrzymanie się w grupie mistrzowskiej. Od czterech spotkań jednak nie wygrali meczu w Ekstraklasie. Ba! Zespół przegrał trzy z nich. Tym samym zespół Piotra Stokowca potrzebował meczu przełamania. Tak też się stało w poniedziałek. Wygrali w pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław w samej końcówce meczu. Morale zatem minimalnie odbudowane.

Górnik Zabrze to natomiast jedna z czołowych ekip w lidze. Tracą zaledwie dwa oczka do lidera, Legii Warszawa. Są jedynym zespołem, który jest tak blisko czołówki. Niemniej w ostatniej kolejce było blisko od porażki Górnika. Przegrywali bowiem ze Śląskiem 1:2 do 90 minuty. Ostatecznie jednak... wygrali! Był to pokaz ambicji i woli walki ze strony dzisiejszych gości. To na pewno mocny punkt Zabrzan.

Wokół gości sporo zamieszania w ostatnim czasie. Głównym kandydatem na selekcjonera kadry, jest bowiem Adam Nawałka. Niemniej wielu chce zatrzymać tego trenera w Zabrzu, co łatwe nie będzie. Póki co, aktualny trener Górnika Zabrze skupia się na dzisiejszym starciu z Jagą. Goście nia mają jednak poważnych absencji, co oznacza, że dzisiaj Prezes Nakoulma z kolegami będą w stanie powalczyć o kolejny triumf.

W Białymstoku, Górnik nie wygrał w ostatnich latach. Jaga u siebie zazwyczaj wygrywała, a w najgorszm razie, padał podział punktów. Ogółem, gospodarze mają pomysł na grę z Górnikiem. Ponadto, ostatnia wygrana we Wrocławiu może być przełomowym momentem w zespole z Białegostoku. Sądzimy zatem, iż gospodarze nie ulegną w dzisiejszym boju.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Jaga lub remis, 1.52 Unibet