Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok vs. Lech Poznań


Arcyciekawy mecz w Ekstraklasie przed nami. Jagiellonia Białystok, która wciąż walczy o europejskie puchary, podejmie Lech Poznań. Goście z Wielkopolski wciąż mają szanse na tytuł i dzisiaj mogą zniwelować stratę do dwóch oczek. Podołają temu zadaniu?

Jagiellonia Białystok dzięki bardzo równemu poziomowi w tym sezonie wciąż ma szanse na awans do Ligi Europejskiej. Niemniej muszą zająć najlepiej trzecie miejsce do którego tracą cztery punkty. Na pewno stać ich na to, w końcu w ostatnim czasie w ogóle nie przegrywają. Na pięć spotkań aż trzy z nich wygrali i dwa zremisowali. W tym w ostatniej kolejce przeciwko Wiśle Kraków. To była dość przypadkowa strata punktów. Biała Gwiazda dopiero w drugiej połowie zaczęła grać i Jaga straciła dwa gole w końcowej fazie meczu.

Lech Poznań natomiast to jedyny zespół, który może zagrozić jeszcze Legii w zdobyciu tytułu. Wojskowi stracili w ten weekend punkty z Piastem Gliwice i jeśli dzisiaj Lech wygra to strata będzie się wynosiła zaledwie dwa punkty. Zespół gości jest w bardzo dobrej formie. Wygrali cztery mecze z rzędu. Pokonali między innymi Zagłębie Lubin (3:1) czy Piast w Gliwicach (3:0). Są zatem w "gazie" i dzisiaj na pewno powalczą w Białymstoku.

Kadra gości jest niezwykle mocna. Widać to po ostatnim strzelaniu. W przeciągu trzech spotkań zdobyli aż 10 bramek, a to rzadkość w polskiej Ekstraklasie. Nowy nabytek, Hamalainen jest w bardzo wysokiej formie strzelcekiej i dzisiaj ponownie będzie bardzo groźny.

Ostatnie dwa spotkania wygała Jagiellonia z Lechem. Ponadto w Białystoku Lech również od dawna nie wygrał. Potrzebują jednak złamać serię, ponieważ jeśli dzisiaj stracą punkty to będą w opałach i mistrzostwo Polski oddali się od nich na znaczną odległość. Typujemy dzisiaj wygraną Lecha Poznań, ponieważ mają ogromny potencjał i dzisiaj muszą go wykorzystać by gonić Legię.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lech Poznań (DNB), 1.44 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!