Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok vs. Lechia Gdańsk


Jedno spotkanie Ekstraklasy zostanie rozegrane tuż przed emocjami, związanymi z Ligą Europy. Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Oba zespoły mają potencjał, by walczyć o awans do grupy mistrzowskiej. Dzisiejszy mecz będzie jednym z istotniejszych dla tych, dwóch drużyn.

Jagiellonia Białystok to zespół, który aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Tym samym, są tuż za plecami ekip, które są właśnie w grupie szczytowej. Forma Jagi w ostatnim czasie podskoczyła. Dwa mecze bez porażki. Najpierw cenny remis z beniaminkiem, Zawiszą. W ostatni weekend natomiast, odnieśli cenny triumf nad Śląskiem Wrocław co mocno podbudowało morale drużyny. Ponadto gospodarze bez poważniejszy absencji. Quintana w pełni zdrów, zatem zespół będzie niezwykle mocny.

Lechia Gdańsk zajmuje trzy pozycje niżej niż ich dzisiejszy rywal. Są w znacznie słabszej kondycji niż Jaga. Zaliczyli trzy mecze bez zwycięstwa. Po porażkach ze Śląskiem i Podbeskidziem, w końcu zdobyli punkty. Było to w Gdańsku z Ruchem Chorzów (remis 0:0). Dzisiaj jednak dużo cięższy przeciwnik. Łatwo nie będzie.

Goście przyjadą mocno osłabieni do Białegostoku. Zabraknie lidera drużyny, Daisuke Matsui. Japończyk gra znakomicie w tym sezonie. Jego brak może być kluczowy. Ponadto nie zobaczymy Buzały, który mimo wielu zabawnych sytuacji, wciąż jest podstawowym zawodnikiem Lechii. Przyjezdni nie będą mieli łatwo w dzisiejszym pojedynku.

W rundzie jesiennej to Lechia Gdańsk wygrała 2:0. Niemniej wtedy oba zespoły grały zupełnie przeciwnie. Dzisiejszego popołudnia, Jagiellonia będzie faworyzowana. Są w znacznie lepszej formie. Ponadto mają lepszy skład, a i u gości nie zobaczymy podstawowych graczy. Wygrana Jagiellonii to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Jaga wygra, 2.05 Unibet