Ekstraklasa: Jagiellonia vs. Lechia Gdańsk


      Dzisiejszego popołudnia zakończymy siódmą kolejkę Ekstraklasy. Ostatni mecz tej kolejki odbędzie się pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Lechią Gdańsk. Ciekawe jest to, że oba zespoły spotkały się poprzednią środę w pucharze Polski. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, a po karnych zwycięsko wyszła ekipa Pszczółek.

      Jagiellonia Białystok gra w tym sezonie poniżej oczekiwań. W tabeli są na 12ej pozycji, a ostatnia forma raczej przeciętna. Poza wygraną po karnych z Lechią ostatnio remisowali przeciwko niezłej Pogoni, średniej Polonii i słabemu Zagłębiu. W między czasie też przegrali u siebie z jedną z rewelacji sezonu, Piastem Gliwice. W ostatnim meczu, mimo spekulacji, że nie zagra strzelił gola i możliwe, że się odblokował. Mowa oczywiście o Euzebiuszu Smolarku. Spotkanie pucharowe było dość emocjoujące, wbrew temu co można powiedzieć o przeciętnym poziomie naszej ligi. Kadra podopiecznych Tomasza Hajty jest raczej w pełni dostępna i raczej zmotywowana do walki o punkty. Muszą się wspiąć jednak na wyżyny by pokonać Lechię, która w ostateczności zaczyna grać lepszy futbol.

     Lechia Gdańsk po ostatnich fatalnych wynikach: porażce z Wisłą Kraków i Piastem Gliwice w końcu wygrała. Mecz w którym podołali ugrać trzy oczka był pojedynkiem przeciwko Lechowi Poznań. Mecz ten przebiegał pod dyktando Gdańszczan i załużenie wygali 2:0. Wspaniałym golem popisał się Razak Traore, który moim zdaniem zdobył bramkę 6ej kolejki. Ten chłopak jest w świetnej dyspozycji - strzelił bramkę na 2:2 w meczu właśnie z Jagą w pucharze Polski. W dzisiejszym spektaklu również mocno liczy się na tego kopacza. Lechia jest dwie pozycje wyżej od dzisiejszego przeciwnika, ale też wciąż potrzebne są punkty. W dzisiejszym meczu kadra raczej będzie bez zmian w porównaniu do meczu pucharowego. Stąd też uważam, że warto będzie zaryzykować ponownie pójść w stronę gości.

      H2H w ostatnich meczach już zdecydowanie na korzyść Jagiellonii. Każda passa jednak musi pójść ku końcowi. Ekstraklasa jest o tyle specyficzna, że wielkie serie czy to H2H czy zwykłe ligowe nie trwają długo. Lechia ma szansę na zwycięstwo, a kurs w Unibet na zakład bez remisu jest bardzo atrakcyjny.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij 400pln bonusu!

Typ: Lechia (DNB), 2.16 Unibet