Ekstraklasa: Korona Kielce kontra Górnik Zabrze


Czas na zamknięcie 9. kolejki Ekstraklasy, która wyjątkowo została rozegrana w tygodniu. W roli gospodarza, zobaczymy Koronę Kielce. Rywalem będzie natomiast, bijąca się o czołówkę ekipa Górnika Zabrze. Czy Kielczan stać na przełamanie serii? A może to Górnik zbliży się do Legii Warszawa?

Korona Kielce gra beznadziejny sezon. Plasują się na ostatnim miejscu i nie widać poprawy formy. Ostatnie trzy mecze to porażki. Ulegli z równie słabym Podbeskidziem (0:1), Legią Warszawa (3:5) oraz w ostatniej kolejce z Zagłębiem (0:2). U gospodarzy ciężko szukać w ostatnim czasie mocnych stron. Po zdymisjonowaniu trenera Ojrzyńskiego, wiedzie się drużynie z Kielc jeszcze gorzej. Zawodnicy współpracowali z Polakiem. Natomiast z trenerem Pachetą jest nienajlepiej.

W drużynie gospodarzy zabraknie też dwóch istotnych zawodników. Mianowicie Sobolewskiego oraz Kiełba. Są to bardzo cenne ogniwa Korony, stąd też brak tych kopaczy będzie miał ogromne znaczenie na murawie. Niezbyt dobra atmosfera w klubie również daje się we znaki dla zawodników, zarządu jak i samego szkoleniowca, który nie jest traktowany przez zawodników w należyty dla stanowiska sposób.

Górnik Zabrze natomiast, ponownie walczy o europejskie puchary. Jeśli dzisiaj zwyciężą, wskoczą na drugie miejsce w tabeli. Ostatnia forma również jest bardzo korzystna. Dopiero z Legią przegrali swój pierwszy mecz, choć remis utrzymywał się aż do 86 minuty. Wcześniejsze spotkania to natomiast sukcesywne łapanie punktów. Tym samym Górnik w razie dzisiejszej wygranej będzie drugą siłą w Ekstraklasie.

Ostatnie sezony to często zwycięstwa gospodarzy - raz Korona, Górnik, Korona itd. Dzisiaj jednak powinno dojść do zmiany tej passy. Górnik ma znacznie lepszy skład w tej chwili, ponadto atmosfera w klubie jest znacznie korzystniejsza. W Koronie źle się dzieje i tym samym sądzimy, że to Górnik zdobędzie tutaj trzy punkty. Typujemy zatem wygraną gości.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Górnik wygra, 2.40 Unibet