Ekstraklasa: Korona Kielce vs. Górnik Zabrze


Rusza kolejna runda w Ekstraklasie. Bardzo ciekawie zapowiadający się mecz przed nami. Ambitna Korona Kielce podejmie na własnej murawie zespół Górnika Zabrze. Gościom nie idzie w rundzie wiosennej, aczkolwiek wciąż mają spore szanse na europejskie puchary. Niemniej muszą zacząć łapać więcej punktów.

Zespół z Kielc gra w tym sezonie przeciętnie, niemniej niesamowicie walecznie. Nie poddają się w żadnym wypadku i zawsze walczą do końca. Ukazali to choćby w ostatnim spotkaniu przeciwko Zagłębiu Lubin, gdzie przegrywając 0:2, złapali kontakt w ostatniej minucie pojedynku. Dzisiejsi gospodarze grają za to bardzo dobrze na własnej murawie. W rundzie wiosennej jeszcze nie przegrali meczu, a aż trzy z czterech wygrali - w tym z Legią. Raz zwycięstwo wymknęło im się z rąk podczas spotkania ze Śląskiem Wrocław.

Ostoją zespołu Korony Kielce jest Korzym, który jest najlepszym strzelcem zespołu. Ma zamiar ustrzelić dwucyfrówkę w tym sezonie. Jest jej bardzo blisko, trafiał już osiem razy do siatki rywala. Dzisiaj ponownie będzie chciał wpisać się na listę strzelców.

Górnik Zabrze przestał grać w ogóle. Runda wiosenna to tragedia dla zespołu prowadzonego przez pana Nawałkę. Przez siedem pojedynków wygrali dwa mecze - pozostałe przegrali. Przez to stracili miejsce na podium w Ekstraklasie. Niemniej szanse wciąż są, ale zespół ma lekki kryzys i nad tym powinni w końcu zapanować. Ostatnia porażka z Podbeskidziem była bardzo szokująca i pilnie potrzebują wygranej. Na pewno mają szanse, ale Korona jest również wyśmienitym zespołem. Potrzebne jest też przełamanie Nakoulmy, który przestał strzelać, a on w tej chwili po odejściu Milika miał być liderem zespołu.

Zabrzanie w pierwszym meczu w tym sezonie wygrali 2:0. Niemniej po pierwsze był to mecz na Śląsku, a po drugie Górnik wtedy grał rewelacyjnie. Dzisiaj wydaje się, iż jest zupełnie odwrotnie, jeśli chodzi o formę gości. Ponadto warto wspomnieć, że Korona ostatnie dwa mecze u siebie wygrała przeciwko Górnikowi. Sądzimy zatem, że dzisiaj podtrzymają tę serię i wygrają.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Korona Kielce (DNB), 1.70 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i wygraj cenne nagrody!