Ekstraklasa: Lech Poznań kontra Górnik Zabrze


Wielki hit w Ekstraklasie przed nami. Zawodzący Lech Poznań podejmie u siebie, świetnie grający Górnik Zabrze. Czy zespół gospodarzy jest w stanie włączyć się do walki o tytuł? Zapewne tak, aczkolwiek cenne punkty będą do zdobycia właśnie dzisiaj. Górnik nie jest jednak łatwym rywalem.

Lech Poznań miał być jedynym zespołem, który zdoła ewentualnie pokonać Legię Warszawa. Niestety tak nie jest. Ekipa prowadzona przez Mariusza Rumaka zajmuje dopiero 7. miejsce w tabeli i na pewno nie będzie im łatwo ugrać punkty w dzisiejszym meczu. Ostatnio gospodarze przegrali w środku tygodnia przeciwko Jagiellonii. Była to dotkliwa porażka. Wciąż panuje pewien chaos w zespole z Poznania, który ciężko ujarzmić.

Kadra wciąż jest mocno okrojona. Trener gospodarzy nie będzie mógł skorzystać z usług: Arboledy, Buricia, Kędziory, Kownackiego oraz Ubiparipa. Cieszy na pewno powrót Łukasza Trałki, który pauzował ostatnio za kartki. Tuż przed meczem dowiedziano się też, że Szymon Pawłowski na pewno nie zagra od pierwszych minut. Nie są to zatem dobre wieści dla Mariusza Rumaka.

Górnik Zabrze to aktualnie vice lider tabeli. Niemniej mają jedynie trzy punkty straty do lidera, Legii Warszawa. Co prawda dzisiaj nie będzie im łatwo o punkty, ale mają potencjał by je wywalczyć. Po świetnej serii spotkań, ulegli ostatnio z Cracovią (0:1). Ponadto zmartwieniem będzie brak Adama Nawałki po 83 miesiącach, w których na niej przebywał. Może to mieć ogromny wpływ na morale drużyny.

W ostatnich sezonach, oba kluby toczyły dość wyrównaną konfrontację. W poprzednim sezonie, w Poznaniu padł bezbramkowy remis. W Zabrzu, to natomiast Lech wygrał 1:0. Dzisiaj powinniśmy być świadkami równie ostrożnego meczu z obu stron. Liczymy tym samym, na małą liczbę goli w tym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.68 Unibet