Ekstraklasa: Lech Poznań vs. Lechia Gdańsk


Emocje w wieczornym pojedynku w Ekstraklasie. Przed nami pojedynek na Bułgarskiej. Miejscowy Lech Poznań będzie chciał złamać fatalną serię gier na własnej murawie. Ich rywalem będzie Lechia Gdańsk, która nie radzi sobie w tej części sezonu. Czy Lech stać na przełamanie i wygraną w Poznaniu?

Lech Poznań to jedyny zespół, który w tym sezonie może zagrozić Legii Warszawa w zdobyciu tytułu. Dzisiejsi gospodarze grają niezłą piłkę, aczkolwiek na wyjeździe. Na własnej murawie nie wygrali w lidze od początku paździetnika ubiegłego roku! Przegrali w od tamtego momentu cztery pojedynki i jeden zremisowali. Lech jednak gra naprawdę solidną piłkę w ostatnim czasie i spodziewamy się dzisiaj szans na przełamanie. Ostatni mecz przeciwko Pogoni Szczecin został rozegrany przez Poznaniaków w bardzo dobrym stylu i dzisiaj na Miejskim będą bardzo zdeterminowani.

Kadra Lecha jest bardzo silna. Ponadto zawodnicy są zgrani. Mimo, iż Teodorczyk dopiero co dołączył do zespołu to już można powiedzieć, iż pasuje idealnie do konstrukcji Lecha. W ostatnim meczu spisał się genialnie. Zaliczył bardzo ładną asystę i był wyróżniającą się postać w klubie. Dzisiaj wyjdzie w podstawowej jedenastce.

Lechia Gdańsk po odejściu Traore sporo straciła na pewności siebie. Nie zdobywają już tak dużych ilości punktów, aczkolwiek wciąż spisują się dobrze. Na pięć ostatnich pojedynków przegrali jedynie raz po chaotycznym meczu z Piastem. Udało im się jednak pokonać Koronę oraz zremisować w ostatniej kolejce z Wisłą Kraków w Małopolsce. Goście na pewno nie mają w tej chwili żadnej wyróżniającej się postaci. Buzała miał być odpowiedzią na stratę Traore, jednak zawodzi i to bardzo. Pokazuje się z dużo gorszej strony niż oczekiwano.

W pierwszej części sezonu padł korzystny wynik dla Lechii. W Gdańsku Lechia wygrała 2:0. Warto dodać, że dla Gdańszczan jedną z bramek zdobył ten, który już się pożegnał z zespołem - Traore. Lech w dzisiejszym pojedynku powinien zdobyć trzy punkty. Większa determinacja oraz większy potencjał drzemie w zespole z Poznania. Typujemy wygraną gospodarzy w tym pojedynku.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lech Poznań wygra, 1.75 Unibet