Ekstraklasa: Lech Poznań vs. Legia Warszawa


     Wszyscy czekaliśmy na ten mecz w rundzie jesiennej w ramach rozgrywek Ekstraklasy! Czeka nas wspaniała walka na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Miejscowy Lech podejmie aktualnego lidera, Legię Warszawa. Mecz powinien być bardzo emocjonujący i pełen ostrej gry. Czy któraś z drużyn będzie w stanie zwyciężyć w tym pojedynku?

     Lech Poznań gra w tym sezonie bardzo dobrą piłkę i dzięki temu aktualnie zajmują trzecie miejsce. Jeśli jednak dzisiaj zwyciężą to wskoczą na fotel lidera. O zwycięstwo będzie jednak niesamowicie ciężko - w końcu rywalem jest Legia. Ostatnia forma Lecha jest bardzo wysoka. Na 5 spotkań wygrali aż czterokrotnie, raz tylko ponieśli porażkę. Jedyną wpadkę zaliczyli z zespołem Hajty - Jagiellonią Białystok. Pozoastałe spotkania to spokojne zwycięstwo. Ograli: Piast (4:0), Zagłębie (1:0), Wisłę Kraków (1:0), a w ostatniej kolejce pokonali Widzew (również 1:0). Zespół stworzył niesamowity kolektyw, który się uzupełnia. Dzięki temu możemy podziwiać Lech. W dzisiejszej rywalizacji nie zobaczymy w barwach gospodarzy najlepszeg obrońcy, Arboledy, który nabawił się ciężkiej kontuzji, która wyklucza go z gry do końca sezonu. Trener coś na pewno wymyśli, jednak w pierwszym spotkaniu bez niego będzie ogromnie ciężko coś ułożyć w zespole Lechitów.

     Legia Warszawa w tym sezonie grała przez pewien czas najrówniej. Dzięki temu są liderami, ale mięli też swoje wpadki. Podobnie jak Lech wygrali 4 z 5 ostatnich spotkań - doznali też jednej porażki. Przegrali z... Jagiellonią Białystok - co jest ogromną niespodzianką. Hajto ma sposób na zespoły z czołówki. Poza tym Legia pokonała w ostatnich meczach: Lechię (2:1), Piast (3:2), Pogoń (3:0), a także Wisłę (2:1). Widać, że również są w stabilnej formie. W zespole przyjezdnych można wyróżnić kilka indywidualności jak, Ljuboja, który zdobył już 9 goli dla Legii. Poza nim jest też młody Kosecki, w którym tkwi spory potencjał. W zespole gości również nie zobaczymy podstwowego defensora - Astiza, z powodu kartek. To spora strata, jednak Legia ma problem z obroną w tym sezonie i ta strata może spowodować jeszcze większy chaos w tej formacji.

     H2H dość wyrównane. W ubiegłym sezonie padł tu bezbramkowy remis po bardzo nudnym spotkaniu. Dzisiaj wszyscy liczą na wspaniałe widowisko i oby też tak było. Wiele wskazuje na to, że padnie tutaj trochę bramek, ze względu na chaos jaki zapanuje w obu defensywach. Polecam zatem typ na to, iż oba zespoły zdobędą gola w tym pojedynku.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Obie strzelą gola, 1.88 Unibet