Ekstraklasa: Lech Poznań vs. Śląsk Wrocław


     Wielkie emocje czekają nas dzisiaj w Ekstraklasie! Na stadionie Miejskim w Poznaniu, miejscowy Lech podejmie ekipę mistrzów Polski - Śląsk Wrocław. Będą to emocje na ogromną skalę. Obie ekipy jeśli myślą o tytule muszą dzisiaj wygrać, jednak oto będzie bardzo ciężko. Kto zatem dzisiaj zdominuje przeciwnika i wygra?

     Lech Poznań to zespół, który jako jedyny może zagrozić Legii, jednak to nie jest takie proste, ponieważ w czołówce jest blisko siebie wiele drużyn. Lech na razie zajmuje drugie miejsce, a ich forma jest dobra. Na 5 spotkań wygrali 3x, a dwukrotnie polegli. Przegrali w spotkaniu z Jagiellonią oraz w świetnym meczu z Legią Warszawa. Reszta spotkań to już wygrane. Zwyciężyli z: Wisłą, Widzewem, a także w ostatniej rundzie z Podbeskidziem. Mecz w Bielsku Białej jednak nie należał do łatwych. Wygrali 3:2, ale dzięki temu, że rywale grali w dziesiątkę, choć i tak byli w stanie ustrzelić bramkę w takim stanie. Lech widać ma kryzys w defensywie z powodu braku Arboledy i to jest ich największy problem. W okienku zimowym chcę sprowadzić obrońcę, ale do tego czasu muszą rozegrać jeszcze dwa ważne mecze.

     Śląsk Wrocław gra w tym sezonie przyzwoicie, choć wszyscy skazują mistrzów na to, że nie obronią tytułu. Są na szóstym miejscu i tracą do lidera aż 10 oczek, zatem dzisiaj ekipa Levy'ego będzie walczyć o trzy punkty. Zespół w ostatnim czasie nie ma najlepszej formy. Na 5 spotkań ugrali tylko 4 punty. Jedyne zwycięstwo wywalczyli z Pogonią. Poza tym przegrywali z: Wisłą, Zagłębiem i Piastem. W ostatniej kolejce jednak doszło do nieoczekiwanego spotkania. Śląsk zremisował z Jagą 3:3, prowadząc 3:0 do 71 minuty i grając z przewagą jednego kopacza. Widać było, że się pogubili, stracili koncentrację i 3 beznadziejne bramki. Ostatecznie kończyli mecz w dziesiątkę i dzisiaj nie zobaczymy na murawie Spahicia, a to spora strata.

     H2H na korzyść Lecha. Dzisiaj również faworyzowany jest gospodarz, mecz będzie wyrównany wbrew pozorom, jednak to co zobaczyłem w meczu z Jagiellonią to Śląsk nie ma motywacji. Grali bardzo dobrze do pewnego momentu i nagle wszystko pękło. Dzisiaj zatem spodziewam się mocnej batalii. Triumfatorem powinni zostać gospodarze, jednak lepiej się zabezpieczyć.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Lech (DNB), 1.38 Unibet