Ekstraklasa: Lech Poznań vs. Widzew Łódź


Finisz w polskiej Ekstrklasie będzie niezwykle emocjonujący. Dwa zespoły walczą o tytuł, a i u dołu tabeli będzie ciekawie. Dzisiaj dwa istotne mecze. Najciekawiej jednak będzie w PoznaniuLech podejmie Widzew Łódź. Gospodarze muszą triumfować w tego typu spotkaniach, w innym wypadku Wojskowi mogą powoli świętować tytuł.

Lech Poznań to ekipa, która gra świetny sezon. Mają bardzo dobrze skomponowany skład, a ponadto forma również dopisuje. Zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą jedynie dwa punkty do Legii Warszawa. Gospodarze do końca sezonu mają jeszcze teoretycznie trzy łatwe mecze i dwa ciężkie, w tym właśnie z Wojskowymi. Wtedy też może się rozstrzygnąć sprawa mistrzostwa. Dzisiaj natomiast muszą podołać z Widzewem. Ostatnie sześć spotkań to same zwycięstwa i dzisiaj będą faworytami, niemniej nie mogą zlekceważyć przeciwnika.

Zespół z Wielkopolski jak już wyżej wspomnięliśmy ma świetną kadrę. Fin Hamalainen świetnie odgrywa swoją rolę w linii pomocy. Natomiast Ślusarski trafia kiedy należy. Ponadto w dzisiejszym spotkaniu zagra też Wołąkiewicz, który mógł nie wystąpić. 

Widzew Łódź natomiast spełnił swój podstawowy cel - utrzymali się. Pojedynek w Poznaniu, jak i pozostałe mecze to już boje o nic. Łodzianie spisali się bardzo przyzwoicie w tym sezonie, szczególnie na starcie sezonu. Przyniosło to sukces i teraz powoli mogą myśleć o wakacjach. Zespół gra na ogromnym luzie w tej chwili co na pewno nie ułatwi zadania Lechowi. Bez presji gra się zupełnie inaczej. Pokazali to choćby w meczu z Jagiellonią, gdzie wygrali aż 3:0. Dzisiaj zatem zespół Mroczkowskiego będzie groźny.

Historia spotkań obu zespołów jest dość wyrównana. Niemniej w tym sezonie Lech już raz wygrał z Widzewem - 1:0. Dzisiaj ponownie potrzebują zwycięstwa. W tym momencie przez chwilę mogą zostać liderem Ekstraklasy. Morale są na wysokim poziomie, ogromna determinacja, powinni to zatem wygrać. Typujemy zwycięstwo Lecha w tym pojedynku.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lech Poznań wygra, 1.38 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!