Ekstraklasa: Lechia Gdańsk vs. Jagiellonia Białystok


Zakończenie trzeciej kolejki Ekstraklasy powinny być bardzo ciekawym widowiskiem. Lechia Gdańsk podejmie na własnej murawie Jagiellonię Białystok. Dwa zespoły, które nie doznały jeszcze porażki w aktualnych rozgrywkach. Goście walczą nawet o komplet zwycięstw. Która z nich zatem dzisiaj wygra?

Lechia Gdańsk rozpoczęła sezon od dwóch remisów. Przez to aktualnie plasują się na 10. miejscu. Podział punktów z Podbeskidziem był nieco zaskakujący (2:2), w Chorzowie natomiast, Lechia spisała się lepiej i punkt był bardzo zadowalającym rezultatem. Najważniejszym meczem, który został rozegrany, był bój towarzyski z FC Barceloną. Na PGE Arenie padł wynik 2:2. W zespole Dumy Katalonii sporo braków, aczkolwiek mimo to powinni sobie spokojnie poradzić z polskim przeciętniakiem. Lechia dzięki temu na pewno podbudowała swoje morale i dzisiaj powinni być odpowiednio skoncentrowani by zagrać na tyle poprawnie co z wielką Barceloną.

Kadrowo gospodarze stoją dzisiaj nieźle. Zabraknie Machaja (1/0 pomoc), natomiast kilku mniej istotnych zawodników jest wątpliwych. W kadrze jest znakomity Matsui, który strzelił już dwa gole w tym sezonie. Doświadczony Japończyk ma dzisiaj wesprzeć zespół. Szczególnie, że również zagrał bardzo ciekawą piłkę przeciwko mistrzom Hiszpanii.

Jagiellonia Białystok to chwilowy czarny koń rozgrywek. Wygrali swoje dwa pierwsze mecze - 1:0 z Zawiszą oraz 3:2 ze Śląskiem. Warto dodać, iż w obu przypadkach grali na wyjeździe. Trener Stokowiec ma pomysł na grę tego zespołu. Genialnie spisuje się młody Albańczyk, Balaj. W obu spotkaniach pokazał się ze znakomitej srony i jest on asem w rękawie szkoleniowca Jagi. Kadrowo również wyglądają bardzo dobrze. Zapowiada się zatem, iż będą dzisiaj ponownie walczyć o komplet.

W ostatnich latach, w Gdańsku dochodziło do wielu zaskakujących wyników. Na cztery ostatnie pojedynki aż trzykrotnie wygrała drużyna z Białegostoku, a raz padł remis. Lechia nie wygrała z Jagą u siebie od 2010 roku. Jest to zatem zaskakująca seria. Przed nami bardzo interesujące widowisko, w którym spodziewamy się sporej liczby bramek. Typujemy zatem, iż oba zespoły zdobędą gola.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS, 1.78 Unibet