Ekstraklasa: Lechia Gdańsk vs. Legia Warszawa


     Bardzo ciekawy, a zarazem dość istotny mecz przed nami w polskiej Ekstraklasie. Przeciętna Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arenie lidera Ekstraklasy, Legię Warszawa. Legia na pewno zachowa fotel lidera, ale jednak muszą wygrywać by nie popełnić błędu z poprzedniego sezonu jeśli chcą triumfować na koniec sezonu, czy uda im się to z Lechią, która potrafi zaskoczyć?

     Lechia Gdańsk mimo przeciętnego startu w lidze gra przyzwoicie i zajmuje na razie siódme miejsce w Ekstraklasie. O puchary na pewno będzie ciężko, ale potencjał mają. Mogliby jednak popracować nad formą, która jest w kratkę. Potrafili wygrać w dobrym stylu z Lechem, potem średni występ w pucharze Polski i odpadli z Jagą po karnych. Kolejny mecz z Jagą, już w lidze wygrali spokojnie. Jednak znów przyszedł słabszy występ z mistrzem Polski. Polegli ze Śląskiem na własnym stadionie 2:3. W ostatniej kolejce pokonali outsidera z Bielska-Białej 3:2 po dobrym spotkaniu. W bardzo dobrej dyspozycji jest wciąż Traore, który zdobywa gole jak na zawołanie. Na ostatnie 4 mecze ligowe 4 trafienia. Zespół gospodarzy ma sporo kłopotów kadrowych. Poza długoterminowymi kontuzjami dołączyli do listy także: Kaniecki (4/0 bramkarz)Wiśniewski (5/2 pomoc) oraz możliwe, że nie zagra Rasiak (6/1 napad). Na uraz kostki narzeka także Andreu (7/0 pomoc). To spore osłabienia jak na mecz z liderem.

     Legia Warszawa spełnia się w lidze jak na razie. Po wpadce w LE zajęli się głównie Ekstraklasą i chcą wygrać tym razem. Na razie są na najlepszej drodze do spełnienia tego celu. Forma świetna. Ostatnie 3 mecze to 3 zwycięstwa. Pokonali rewelacyjny Piast 3:2, a przegrywali już 0:2, wcześniej wygrali pewnie z Pogonią 3:0 oraz 2:1 z Wisłą. Jest potencjał i moc. Kadra wygląda bardzo solidnie przed spotkaniem z niżej notowanym rywalem. Braki już dłuższe, nie zagra: WolskiSaganowski Choto. Kadra jest solidna, jest LjubojaRadović oraz młody Kosecki. Są silniejszą ekipą od Lechii i to powinno być dzisiaj widoczne.

     H2H to wymiana, grają w kratkę. Lechia ostatnie 2 mecze u siebie wygrała z Legią. Dzisiaj jednak apsirująca do tytułu warszawska ekipa powinna się zrewanżować. Braki u gospodarzy spore i to może być główna przyczyna ich porażki. Polecam zatem typ na gości, lecz w przypadku remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Legia (DNB), 1.48 Unibet