Ekstraklasa: Lechia Gdańsk vs. Podbeskidzie


Arcyważny mecz w Ekstraklasie przed nami. Walcząca o puchary Lechia Gdańsk zmierzy się na własnej murawie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Goście walczą o utrzymanie. Oba zespoły pilnie potrzebują kompletu punktów. Zatem będzie to bardzo ważny bój. Która z ekip ma aktualnie większy potencjał?

Lechia Gdańsk dzięki słabemu poziomowi w naszej Ekstraklasie wciąż ma szanse na awans do Ligi Europejskiej. Do miesca, które aktualnie premiuje ich do awansu brakuje im czterech punkrów. Dzisiejsza wygrana bardzo by zatem zbliżyła Gdańszczan do wymarzonego celu. Niemniej forma gospodarzy jest bardzo słaba. Nie wygrali w ani jednym meczu w ostatnich pięciu starciach. Wywalczyli zaledwie dwa punkty, remisując między innymi ze Śląskiem Wrocław. Poza tym przegrali z Lechem (2:4) czy też z Jagiellonią na własnej murawie (2:3). Widać chaos w tym zespole i wciąż odbija się w zespole transfer Traore, który był kluczową postacią w zespole.

Podbeskidzie Bielsko-Biała jest natomiast w stanie dokonać cudu. Grają w rundzie wiosennej jak natchnieni i gonią Pogoń Szczecin. Niestety dla Podbeskidzia, Portowcy wczoraj wygrali z Koroną Kielce i mają siedem oczek przewagi nad Bielszczanami. Podbeskidzie jednak na pewno się nie podda. Są w bardzo dobrej formie - 5 spotkań i żadnej porażki. W tym też wygrali dwa ciężkie, wyjazdowe mecze z Ruchem oraz Górnikiem Zabrze. W ostatniej kolejce niestety nie wygrali z Bełchatowem i to było dość deprymujące. Niemniej dzisiaj na pewno stać ich na triumf.

W zespole gości jest zdecydowany lider - Demjan. Ten zawodnik w niemal każdym meczu trafia do siatki rywala i już wiadomo, że ten gracz będzie rozchwytywany w letnim okienku transferowym. Na razie jednak ma wciąż walczyć i pomóc zespołowi w utrzymaniu się w lidze.

Lechia gra bardzo słabo i to widać. Podbeskidzie wręcz przeciwnie. Walczą o utrzymanie i dzisiaj po prostu muszą wygrać by zniwelować stratę do czterech oczek do Pogoni Szczecin. W innym wypadku powoli już mogą ponownie myśleć nad spadkiem. Pierwszy mecz obu ekip to 3:2 dla Lechii, dzisiaj spodziewamy się rewanżu. Wygrana Podbeskidzia to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Podbeskidzie wygra, 3.50 Unibet