Ekstraklasa: Legia Warszawa vs. Górnik Zabrze


Ostatni niedzielny mecz Ekstraklasy będzie hitem kolejki. Dwa czołowe zespoły zmierzą się ze sobą. Mianowicie Legia Warszawa oraz Górnik Zabrze. Wiele zależeć będzie od tego czy gospodarze otrząsnęli się po meczu z Lazio Rzym w Lidze Europy. Niemniej, mimo to mecz będzie arcyciekawy.

Legia Warszawa na podwórku ligowym radzi sobie znakomicie. Co prawda zaliczyli dwie zaskakujące porażki, ale mimo to są na czele stawki. Ostatnio jednak rozegrali dość pechowe spotkanie z Lazio w Lidze Europy. Wojskowi prezentowali się lepiej na murawie, ale to decydującego gola zdobyli Włosi. Brak skuteczności to był największy mankament podopiecznych Urbana. Niemniej wcześniejszy mecz ligowy z Koroną Kielce (5:3) ukazał zupełnie inne oblicze mistrzów Polski. Dzisiaj ponownie będą szukać rozwiązania kłopotu ofensywnego i będą nacierać na gości.

W dzisiejszym spotkaniu ponownie powinno zabraknąć Dvalishvilego. Jego brak był widoczny podczas ostatniego spotkania z Lazio. Gruzin był na ławce, ale nie mógł wejść ze względu na uraz. Zatem ponownie ofensywna gra będzie na barkach Marka Saganowskiego lub Kucharczyka. Ponadto wiele zależeć będzie od playmakerów - RadoviciaKoseckiego. Kadrowo wyglądają bardzo solidnie.

Górnik Zabrze dość nieoczekiwanie zaczął obecny sezon. Są vice liderami, ale mają tyle samo punktów co ich dzisiejszy rywal. Zespół w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Ostatnie mecze to natomiast remisy z Ruchem oraz Lechią. W ostatniej kolejce już zwyciężyli 2:1 przeciwko Zagłębiu Lubin. Trener Nawałka stworzył bardzo dobry zespół. Liderem w tym sezonie jest reprezentant Burkina Faso - Nakoulma. I to na niego Legia musi najbardziej uważać.

Oba zespoły rozegrały dość ciekawe mecze w poprzednim sezonie. Górnik na własnej murawie zremisował 2:2. Niemniej na Łazienkowskiej to Legia wygrała 3:0. Dzisiaj jednak nie będzie już tak łatwo Wojskowym. Wiele zależeć będzie od ich mentalności. Liczymy jednak na to, że Górnik wykorzysta słabości Legii i nie przegra tego meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Górnik lub remis, 2.35 Unibet