Ekstraklasa: Legia Warszawa vs. Korona Kielce


Powraca Ekstraklasa po zimowej, dwumiesięcznej przerwie. Już na początek, mistrzowie Polski,Legia Warszawa będzie toczyć bój. Do stolicy przjedzie bowiem Korona Kielce. Tym samym to gospodarze będą zdecydowanymi kandydatami do zwycięstwa. Mimo jednak różnicy klas, powinien to być ciekawy mecz.

Legia Warszawa (@ 1.33) po 21. kolejkach jest liderem Ekstraklasy. Mają pięć oczek przewagi nad Górnikiem Zabrze. Niemniej ze względu na nową formułę rozgrywek, nie jest to zbyt dużą przewaga, któa szybko będzie zniwelowana. Zespół Henninga Berga ma zatem zamiar zdominować rundę wiosenną. Niemniej podczas spotkań towarzyskich nie grali zbyt przekonująco. Sukcesem na pewno była wygrana z Dynamem Kijów, ale jednak wyniki sparingowych spotkań nie mają większego znaczenia.

Gospodarze nie próżnowali w zimowym okienku transferowym. Pozbyli się kilku mniej istotnych kopaczy. Ponadto ponownie na wypożyczenie trafił Jagiełło (Lechia Gdańsk), a i odszedł jeden z ważniejszych graczy. Mianowicie Dominik Furman, który trafił do Tuluzy. Mimo to, kadra jest solidna. Szczególnie, że ze Sportingu Braga przyszedł na pół roku Guilherme, a i również Orlando Sa. Ten drugi jednak ma marne szanse na debiut w meczu z Kielczanami.

Korona Kielce (@ 10.00) ma natomiast na celu obronę przed spadkiem. Miejsce 12. i dość wyrównana liga daje im jednak nadzieję nawet na grupę mistrzowską. Muszą jednak grać znacznie soldiniej niż w starciach towarzyskich, które nie należały do najlepszych. Goście jednak sprawili dwie ciekawostki transferowe. Otóż z Szachtioru trafił Chiżniczenko, a i do drużyny dołączył nowy golkiper z Helmondu, Kosiorowski. Zatem widać, że będą walczyć o wszelkie możliwe cele.

Historia spotkań pomiędzy obiema drużynami jest dość jednostronna. Legia wygrywa znaczną część spotkań. Pierwsze w tym sezonie zakończyło się wygraną Wojskowych 5:3. Dzisiaj również zapowiada się dość otwarte widowisko z obu stron. Tym samym typujemy, iż padnie tutaj spora liczba goli.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola @ 1.80 Unibet