Ekstraklasa: Legia Warszawa vs. Śląsk Wrocław


Hitem na zakończenie rozgrywek Ekstraklasy będzie mecz dwóch znakomitych drużyn. Legia Warszawa podejmie na Łazienkowskiej Śląsk Wrocław. Gospodarze grają już tylko dla siebie. Śląsk natomiast walczy o utrzymanie podium, choć pierwotny cel spełnili. Przed nami mimo wszystko mecz walki.

Legia Warszawa wykonała w sezonie swój plan w 100%. Zdobyli mistrzostwo kraju, a ponadto i puchar Polski. Przewaga nad drugim Lechem wynosi aktualnie sześć oczek i to również warto podkreślić. Ostatnie dwa mecz Legia zagrała dość nerwowo. Szczególnie ten zremisowany z Widzewem, przez który mieli chwilę stresu. Na szczęście i Lech stracił punkty, dzięki czemu Legia zdobyła tytuł. W ostatnim meczu również zremisowali, z walczącą o utrzymanie ekipą Ruchu Chorzów. Niemniej tutaj grali bez żadnej presji.

Do dzisiejszego pojedynku Legia podejdzie na pewno z dużym luzem. Będą chcieli jednak udowodnić, iż są zespołem silniejszym. Mimo to, trener Urban nie będzie ryzykował kontuzji wśród swoich podopiecznych. Wątpliwy jest występ Koseckiego, a także Jędrzejczyka, który będzie grał w Rosji. Stąd też mogą mieć kłopot z triumfem na Łazienkowskiej.

Śląsk Wrocław także nie może narzekać na brak sukcesów. Priorytetem były europejskie puchary. Dzięki finałowi w pucharze Polski dostali się do upragnionej Ligi Europy. Jest jednak pewien niesmak. W walce o obronę tytułu zupełnie się nie liczyli, a w pucharze przegrali z Legią w wielkim finale, choć po walce w dwumeczu. Dzisiaj na pewno będą chcieli się zrehabilitować. Ponadto motywacją jest podium, które mimo wszystko jest prestiżowe. Pokazują w ostatnich meczach, że na pewno nie odpuszczę tego pojedynku.

Dobrą wiadomością dla kibiców jak i samego klubu jest nowy kontrakt Sebastiana Mili. Kapitan Wrocławian sprawił wszystkim niemałą niespodziankę. Spekulowano, iż odejdzie, a jednak podpisał nowy kontrakt. Dzisiaj na pewno wystapi od pierwszych minut. Niejasna jest sprawa z Kowalczykiem i on może dzisiaj zasiąść na ławce rezerwowych.

Śląsk i Legia toczyły w tym sezonie wyrównane pojedynki. W lidze, Wrocławianie wygrali 1:0 w rundzie jesiennej. W finale pucharu Polski natomiast przegrali pierwszy mecz 0:2, a w rewanżu udało im się wygrać jedną bramką. Dzisiaj spodziewamy się ponownie równego meczu, a ponadto i bardziej otwartego. Ostatnia kolejka, oba zespoły spełniły podstawowe cele i stąd też może paść grad bramek. Typujemy powyżej 2.5 gola.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.90 Unibet