Ekstraklasa: Piast Gliwice vs. Jagiellonia Białystok


Pierwszym ze spotkań, zamykających półmetek w Ekstraklasie, będzie mecz na Śląsku. Piast Gliwice odwiedzi dzisiaj Jagiellonia Białystok. Oba zespoły nie mogą pochwalić się dobrymi wynikami w aktualnym sezonie. Mecz będzie zatem istotny, by zakończyć pierwszą połówkę sezonu jak najlepiej.

Piast Gliwice jest nie do poznania z poprzedniego sezonu. Plasują się na zaledwie trzynastym miejscu w tabeli i o europejskich pucharach będą mogli jedynie pomarzyć. Od czterech spotkań nie wygrali, a przez ten czas wywalczyli tylko jeden punkt. Przegrali z Legią 1:4, a w ostatniej kolejce zostali rozbici przez jedną z rewelacji, Pogoń Szczecin 0:4. Widać, że brakuje w klubie odpowiedniego ducha.

Wiele zmieniło się w grze gospodarzy, gdy ekipę opuścił Marcin Robak. Rasowy napastnik, który strzelał sporo bramek. Strzelają bardzo mało goli - ostatnie pięć spotkań to zaledwie dwa trafienia Gliwiczan. Ponadto w dzisiejszej batalii, nie zagra jeden z filarów defensywy, Adrian Klepczyński. Nie będzie to zatem łatwy pojedynek dla zespołu Piasta.

Jagiellonia Białystok po wielu przebojach, nareszcie zdobywa punkty. Ostatnie trzy pojedynki to aż dwie wygrane i to nie z byle kim. Co prawda mecz ze Śląskiem Wrocław to pucharowa konfrontacja, to mimo wszystko buduje morale. W ostatniej kolejce sprawili niemałą niespodziankę. Pokonali Lech Poznań 2:0. Widać, że powoli łapią rytm i wskoczyli na 11. miejsce. Dzisiaj jednak zagrają bez swojej gwiazdy, Quintany. To może być dość kluczowa informacja przed tym meczem.

Historia spotkań z ostatnich sezonów, ukazuje to, że kluby lubią remisować ze sobą. W poprzednich rozgrywkach, w Gliwicah padł wynik 1:1. Dzisiaj wygląda to, iż może paść podobny wynik. Jednak oba kluby są osłabione i popełniają mnóstwo błędów.Sądzimy zatem, że padnie tutaj dość duża liczba bramek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.96 Unibet