Ekstraklasa: Piast Gliwice vs. Korona Kielce


Bardzo istotny bój dla układu tabeli przed nami w Ekstraklasie. Zespół Piasta Gliwice dzisiaj może wykonać niezwykle ważny krok w stronę trzeciego miejsca w tabeli. Muszą jednak pokonać Koronę Kielce, która gra niezwykle ambitny futbol. Niemniej gospodarze są sporymi faworytami najbliższego pojedynku.

Piast Gliwice to zdecydowanie rewelacja sezonu. Zajmują trzecie miejsce i są coraz bliżej upragnionych pucharów. Niemniej do końca sezonu jeszcze trzy kolejki i pojedynki jak dzisiaj po prostu muszą kończyć się ich triumfem. Zespół gra jednak bardzo solidną piłkę. Od pięciu spotkań nie przegrali, a trzy ostatnie pojedynki wygrali. W tym w ostatniej kolejce z Podbeskidziem, które przez tą porażkę najprawdopodobniej żegna się z elitą. Gra Piasta może się podobać i to jest ich kluczowy atut. Ponadto do dzisiejszej rywalizacji podejdą w pełnym składzie. 

Korona Kielce już wykonała swoje zadanie w tym sezonie. Pewnie się utrzymali, a aktualnie zajmują 9. miejsce w tabeli. Kielczanie to typowy zespół własnego boiska. Odzwierciedlają to choćby ostatnie wyniki. Cztery ostatnie mecze u siebie to 10 zdobytych punktów, natomiast cztery boje na wyjazdach to 1 punkt! I to wywalczony w meczu z Podbeskidziem. U siebie są zespołem prawie nie do zatrzymania, ale na wyjazdach to już nie ta sama ekipa.

Kielczanie mają ogromny kłopot przed dzisiejszym spotkaniem. Nie zagra ich lider, Maciej Korzym. Pomijamy już strzelone bramki, choć one również są ważne, ale jest to istotne ogniwo zespołu. Motywuje, walczy jak nikt inny. Jest to zatem niezwykle poważne osłabienie dla Korony.

Piast dzisiaj powinien wygrać jeśli marzy o Lidze Europejskiej. Przed nimi jeszcze mecz z Polonią Warszawa i z GKSem Bełchatów. Oba do wygrania, choć ten ostatni jeśli Bełchatów zachowa szanse na utrzymanie do łatwych nie będzie należał. Dzisiaj zatem muszą wypełnić swoją misję i zainkasować trzy oczka. Atutami na pewno są własna murawa, brak osłabień i poważna absencja w ekipie gości. Piast Gliwice zatem dzisiaj musi wygrać i tak też typujemy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Piast Gliwice wygra, 1.80 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!