Ekstraklasa: Piast Gliwice vs. Lech Poznań!


Z dnia na dzień rozpoczyna się kolejna kolejka Ekstraklasy. Zatem w zaledwie kilka dni rozegranych zostanie łącznie 16 spotkań! Dzisiaj natomiast dwa z nich zostaną rozegrane. Najciekawiej zapowiada się jednak w Gliwicach. Miejscowy Piast podejmie Lech Poznań. Oba zespoły są w lekkim kryzysie, zatem możemy się spodziewać meczu walki o przełamanie.

Piast Gliwice po odejściu Robaka ma spore kłopoty ze strzelaniem bramek. Dopiero w ostatnim spotkaniu z Widzewem gospodarze potrafili strzelić aż 3 gole. Swój dzień miał Horvath, który trafił dwukrotnie do siatki rywala po stałym fragmencie gry. Ponadto zespół gości grał w dziesiątkę przez niemal całą, drugą połowę. Gliwiczanie zatem musieli ten mecz wygrać. Mimo to plasują się na ósmym miejscu i gdyby nie dobry początek sezonu, byłoby znacznie gorzej.

Lech Poznań natomiast traci grunt pod nogami. Ostatnie cztery spotkania to zaledwie jeden wygrany pojedynek. Wszystkie pozostałe przegrali. Ten triumf odnieśli przeciwko beniaminkowi, Zawiszy. Wygrali 3:2 i niewiele brakowało de tego by stracili tutaj punkty. Kolejne dwa spotkania to już porażki ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin. Szczególnie piątkowy mecz był bardzo dotkliwy dla vice mistrzów Polski. Lech bowiem prowadził w tym meczu, ale chwila nieuwagi przyniosła stratę dwóch bramek. Tym samym to Pogoń zatriumfowała.

Spore problemy kadrowe przed tym meczem mają goście. Trener Rumak nie będzie mógł skorzystać z usług: ArboledyCeesayaUbiparipaKamińskiegoMurawskiegoInjaca oraz Douglasa. Są to poważne absencje. Cieszy jednak powrót do kadry Ślusarskiego i to on powinien dzisiaj wyjść w podstawowej jedenastce. Młody Teodorczyk niestety mocno zawodzi w napadzie i zapewne dzisiaj mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

W poprzednim sezonie Lech nie dał żadnych szans w rywalizacji z Piastem. W Poznaniu padł wynik 4:0, natomiast w Gliwicach 3:0. Tym razem sytuacja jest jednak zupełnie inna. Trener gości przy tak słabych wynikach może stracić posadę. Piast natomiast nieco się odbudował po fatalnej serii. Spodziewamy się tym samym meczu walki. Oba zespoły strzelą gola to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS, 1.75 Unibet