Ekstraklasa: Piast Gliwice vs. Lechia Gdańsk


Zamknięcie 19. kolejki Ekstraklasy przed nami. Zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. Spotkają się zespoły, które na początku sezonu grały bardzo ambitnie i wciąż się tym wyróżniają w lidze. Mianowicie chodzi o Piast GliwiceLechię Gdańsk. Oba zespoły już skazywane na gorszą formę wciąż zaskakują. Czy stać którąś z tych drużyn na walkę o puchary?!

Piast Gliwice na początku sezonu wręcz brylował. Pokazali, że nie można ich lekceważyć i spisywali się ponad przeciętnie. Emocje jednak szybko zeszły z graczy Piasta i nieco stonowali. Aktualnie zajmują ósme miejsce w tabeli i wciąż jest to niezły wynik, a wszystko dzięki temu, że forma im dopisuje. Dwa poprzednie spotkania to remis z niewygodnym Zagłębiem Lubin, a także dość łatwa wygrana nad słabą Pogonią i to w Szczecinie. 

Gospodarze prosperują bardzo dobrze w ataku. Duet Jurado-Docekal gra świetnie. Czech w ostatnich dwóch spotkaniach wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Napad zatem jest na pewno mocną stroną Gliwiczan i dzisiaj ponownie będzie można liczyć na ich mocne ataki. Obrona gości będzie musiała bardzo uważać w dzisiejszym spotkaniu.

Lechia Gdańsk spisuje się jeszcze lepiej niż ich dzisiejszy rywal. Odkąd odszedł Traore to w zespół wciąż nieźle się spisuje. A przecież byli skazywani na notoryczne porażki i straty punktów. Aktualnie jednak są na szóstym miejscu i mają ambicję walki o puchary! Forma Lechii dopisuje. Jeszcze bowiem nie przegrali żadnego spotkania w tej części sezonu. Remisy z Polonią Warszawa oraz z Pogonią oraz ważne zwycięstwo nad Koroną. To są osiągnięcia gości w rundzie wiosennej.

Trener Kaczmarek prowadzi swój zespół bardzo efektywnie. Nie pozwala zawodnikom na odpuszczenie jakiegokolwiek spotkania i on jest na pewno najmocniejszym elementem w gdańskim zespole. 

Pierwszy mecz w Gdańsku przyniósł dość nieoczekiwany wynik - Piast wygrał 2:1. Wtedy jednak gliwicki zespół błyszczał. Mieli potencjał. Dzisiaj oczywiście również go posiadają, niemniej Lechia wydaje się być groźniejsza, mimo ubytku swojej gwiazdy. Spodziewamy się bardzo wyrównanego spotkania, jak i zachowawczego. Poniżej 2.5 gola to nasza sugestia na ten mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.55 Unibet