Ekstraklasa: Piast Gliwice vs. Zawisza Bydgoszcz


Na zakończenie czwartej kolejki Ekstraklasy dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku. Faworyzowany Piast Gliwice zagra z beniaminkiem, Zawiszą Bydgoszcz. Goście z zaledwie jednym punktem na koncie. Muszą wziąć się w garść. W Gliwicach nie będzie jednak łatwego meczu. Czy ponownie beniaminek straci punkty?

Piast Gliwice wszedł w sezon bardzo solidnie. Rozpoczęli od dwóch zwycięstw. Na inaugurację wygrali 3:2 z Cracovią, w Krakowie. W drugiej kolejce natomiast pokonali słabo grające Zagłębie Lubin 2:1. Dopiero w poprzedni weekend doznali pierwszej porażki. Ich pogromcą był zespół Górnika Zabrze - aktualnego lidera. W międzyczasie rozegrali też dwumecz w ramach Ligi Europy. Zespół po walce odpadł przeciwko azerskiemu Karabachowi. Niemniej Piast spisał się bardzo solidnie, za co można ich pochwalić.

Gospodarze mają ponownie silny skład. Drużyny nie opuścił Ruben Jurado, który spełnia swoją rolę w napadzie - dwa gole w tym sezonie. Ponadto Zbozień jest bardzo mocnym punktem czwartego zespołu z poprzedniego sezonu. Ogółem zespół spisuje się solidnie i widać, że i w tym sezonie będą walczyć o europejskie puchary.

Zawisza Bydgoszcz nie może uznać początku sezonu za udany. Na trzy mecze zaliczyli dwie porażki i remis. Zespół prowadzony przez Tarasiewicza powinien wziąć się w garść, bo w innym wypadku będą bronić się przed spadkiem. Zespół wygląda mimo wszystko bardzo solidnie jeśli chodzi o kadrę. Jest jednak pewna presja i lekki chaos. Zarząd jednak nie zwlekał. Sprowadzili brazylijskiego snajpera, Luisa Carlosa, który grał w poprzednim sezonie w Gil Vicente. Będzie to na pewno poważne wzmocnienie beniaminka. Dzisiaj jednak możemy go nie zobaczyć na murawie.

Oba zespoły prezentują dwa różne poziomy. Piast Gliwice na pewno jest zasłużonym faworytem przed dzisiejszym spotkaniem. Zespół ma argumenty po swojej stronie. Goście jeśli zapanują nad chaosem na pewno powalczą o punkty. Spodziewamy się zatem bardzo widowiskowego pojedynku. Powyżej 2.5 gola to nasz typ na ten bój.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.15 Unibet