Ekstraklasa: Pierwsza część sezonu za nami


Polska Ekstraklasa rozegrała aż 21. kolejek w pierwszej części sezonu 2013/14. Powodem tego jest nowy podział po sezonie zasadniczym. Mianowicie, czołowa ósemka po 30. kolejce grać będzie w grupie mistrzowskiej, a pozostała część w grupie spadkowej. Stąd pośpiech w polskiej lidze.

Rok 2013 zakończył się prowadzeniem Legii Warszawa. Niemniej aktualny mistrz kraju nie ma łatwo w obecnym sezonie. Odpadli w fatalnym stylu z Ligi Europy. Ponadto nie ma ich również w kolejnej fazie pucharu Polski. Wszystkie niepowodzenia skończyły się zwolnieniem trenera, Jana Urbana. Wojskowi stracili błysk i nie jest powiedziane, iż obronią tytuł.

W czołówce są ekipy z ZabrzaKrakowa oraz Poznania. Niemniej najbliżej Legii są dwa, pierwsze kluby. Wisła pod wodzą Franciszka Smudy odrodziła się. A wraz z nią i Paweł Brożek, który jest liderem klasyfikacji strzelców. Zabrzanie natomiast to również niespodzianka rozgrywek. Mają chrapkę na europejskie puchary. Niemniej najprawdopodobniej sprzedadzą w nadchodzącym okienku swoją gwiazdę i zarazem odkrycie, Zacharę. Młody zawodnik Górnika zdobył 10 goli i już rośnie zainteresowanie na jego temat. Lech natomiast gra w kratkę i ciężko im będzie gonić lidera.

Wśród zespołów, które zaskoczyły, ale negatywnie jest zdecydowanie Śląsk Wrocław. Zespół, który trzy sezony z rzędu wygrywał medale, jest aktualnie na 13. miejscu w tabeli. Niemniej gdyby nie było w zespole Marco Paixao nie wiadomo czy Śląsk nie byłby niżej. Innym zespołem, który utracił blask jest Piast Gliwice. Zespół ze Śląska jest 11. i również nie spisuje się najlepiej.

Ostatnie dziewięć kolejek sezonu zasadniczego to będzie niezwykła walka. Zespoły z grupy spadkowej na pewno są jeszcze w stanie powalczyć o czołową ósemkę. Znając chaotyczny klimat Ekstraklasy, możemy być świadkami jeszcze wielu roszad w czołówce, jak i u dołu tabeli.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!