Ekstraklasa: Podbeskidzie B-B vs. Jagiellonia Białystok


Przed emocjami związanymi z Ligą Europy, rozegrany zostanie jeden mecz Ekstraklasy. Starcie to zapowiada się niezwykle ciekawie. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie na własnej murawie Jagiellonię Białystok. Obie drużyny mają zróżnicowany początek rozgrywek. Niemniej to gospodarze powinni dzisiaj powalczyć o kolejne oczka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała pragnie uniknąć dramaturgii jak w poprzednim sezonie. Utrzymanie jest priorytetowym celem tej drużyny. Początek to jednak mieszane uczucia dla Bielszczan. Zajmują 12. miejsce w tabeli z siedmioma punktami. Forma ligowa jest jednak niezła - nie przegrali od czterech spotkań. A wcześniej u siebie zremisowali z Zagłębiem, czy też wygrali z Koroną. Zatem własna murawa to ich kluczowy atut.

Jagiellonia Białystok ma natomiast aspiracje by walczyć o grupę mistrzowską. Początek sezonu na pewno wskazuje właśnie na formę wzwyżkową tej drużyny - piąte miejsce w tabeli. Ponadto ostatni mecz to popis umiejętności gości. Wygrali bowiem aż 6:0 z Ruchem Chorzów - Niebiescy nie istnieli na murawie. Dzisiaj jednak wyjazdowy mecz, w których idzie im dość przeciętnie.

Liderem Jagi jest Quintana, który w ostatnim meczu strzelił dwa gole. Dzisiaj ponownie powinien być playmakerem zespołu gości. Wiele też będzie zależeć od defensywy - mianowicie od Pazdana. Ostatnio ten defensor zagrał wręcz koncertowo i nie dopuszczał Chorzowian do sytuacji bramkowych. Jeśli powtórzy ten wyczyn, to Białystok będzie na najlepszej drodze by zdobyć punkty.

W poprzednim sezonie, Podbeskidzie wygrało 4:0 na własnej murawie. Zdecydowanie zdominowali rywala, który nie mógł nic zdziałać. Tym razem nie będzie łatwo o wygraną. Szczególnie, że morale zawodników Jagi są bardzo wysokie po tak gładkiej wygranej z Ruchem. Podbeskidzie jednak musi walczyć na swoim terenie by walczyć o utrzymanie. Forma na pewno dość równa, zatem liczymy, że tutaj nie ulegną. Podwójna szansa w stronę gospodarzy to nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Podbeskidzie lub remis, 1.45 Unibet