Ekstraklasa: Podbeskidzie B-B vs. Korona Kielce


Jedno spotkanie w Ekstraklasie przed nami. Będzie ono zamykać szóstą kolejkę spotkań. Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra na własnym obiekcie przeciwko Koronie Kielce. Oba kluby nie rozpoczęły sezonu udanie. Czy dojdzie do przełamania którejś z nich w dzisiejszym pojedynku?

Podbeskidzie Bielsko-Biała ponownie będzie walczyć o utrzymanie w lidze. Jest to zespół zdecydowanie poniżej pewnego pułapu Ekstraklasy. Widać to po zdobytych punktach w pierwszych kolejkach. A uzbierali ich zaledwie dwa. Mecz u siebie z równie słabym Zagłębiem przyniósł bezbramkowy remis, a i z beniaminkiem z Bydgoszczy łatwo nie mieli - 2:2. Choć tutaj wykazali się wolą walki. Dwa gole dające punkt na terenie Zawiszy padły w ostatnim kwadransie. Zdecydowanie brakuje w tej drużynie lidera jakim był w poprzednim sezonie Demjan.

Korona Kielce również nie gra zbyt dobrze. Są jednak minimalnie wyżej od swojego dzisiejszego przeciwnika i ostatnio nieco odbudowali swoje morale. Wygrali z Piastem Gliwice 2:0 u siebie. Tym samym w końcu pokazali, że mogą wygrywać na własnym obiekcie tak jak to czynili w poprzednim sezonie. Dzisiaj zatem będą mocno zmotywowani przed bojem z Podbeskidziem. Na pewno mają szansę na zdobycie nawet kompletu.

Kielczanie wciąż bez swojego lidera, Korzyma. Niemniej zawodnik ten wraca już do formy, rehabilitacja powoli dobiega końca. Jeszcze we wrześniu powinniśmy go zobaczyć na murawie. Wciąż jednak brakuje dobrej atmosfery w klubie. Niektórzy nadal nie mogą się otrząsnąć po wyrzuceniu z klubu trenera Ojrzyńskiego. Nowy, hiszpański szkoleniowiec nie znalazł jeszcze współnego języka z wieloma kopaczami.

Poprzedni sezon należał do Korony względem spotkań pomiędzy tymi klubami. W Kielcach wygrali 2:1, a w Bielsku-Białej padł remis 1:1. W tym sezonie może być podobnie. Gospodarze są słabsi od wielu zespołów. Ostatnia końcówka w Bydgoszczy na pewno podniosła morale w drużynie, ale nie ma jeszcze tego ducha co w końcówce poprzedniego sezonu. Tym samym liczymy, że to goście tutaj wezmą się do pracy i wywalczą chociaż punkt.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Korona lub remis, 1.37 Unibet