Ekstraklasa: Podbeskidzie B-B vs. Wisła Kraków


Wyjątkowo dwa mecze rozegrane zostaną w poniedziałek w Ekstraklasie. Wbrew pozorom, najciekawiej zapowiada się ten drugi bój. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie u siebie Wisłę Kraków. Obie drużyny mają zupełnie inne priorytety. Gospodarze walczą o utrzymanie, a goście chcą wszystkich zaskoczyć i zakończyć sezon w czubie tabeli.

Podbeskidzie, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie miało ogromny kłopot z utrzymaniem. Znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z dziewięcioma punktami. Na półmetku sezonu zasadniczego, skończą zatem z bardzo słabym wynikim. Ponadto forma gospodarzy jest fatalna. Od ośmiu spotkań nie wygrali meczu. Ostatnie cztery to zaledwie dwa remisy i trzy porażki. Będzie im zatem naprawdę ciężko opuścić ostatnie miejsce, szczególnie, że nie mają w tym sezonie lidera drużyny, jakim był Demjan.

Ostatni mecz we Wrocławiu ukazał, że ciężko znaleźć pozytywne strony w zespole z Bielska-Białej. Jedynym plusem może być obrona, choć do czasu, kiedy nie stracą pierwszego gola. Wtedy wszystko się sypie. Ponato w dzisiejszym pojedynku zabraknie kilku zawodników po stronie gospodarzy. Jednym z nich będzie Chmiel (5/0 pomoc). Ciężko będzie znaleźć trenerowi Ojrzyńskiemu na poprawę wyników gospodarzy.

Wisła Kraków pod wodzą Franciszka Smudy zaskakuje. Są na trzecim miejscu w tabeli, a jeśli dzisiaj uda się zdobyć chociaż punkt, to wskoczą na fotel vice lidera. W przypadku wygranej, strata do Legii będzie wynosić zaledwie jeden punkt. Goście wygrali swoje dwa ostatnie mecze bez straty gola - 1:0 z Zagłębiem i 3:0 przeciwko Widzewowi. Dzisiaj Wisła przystąpi bez Bunozy (13/0 obrona), co nie jest zbyt dobrą wieścią. Mimo to, kadra jest wystarczająco szeroka by trener Smuda mógł się uporać z tą stratą.

W poprzednim sezonie padły dwa remisy pomiędzy tymi zespołami. Na terenie Podbeskidzia padł wynik 1:1. Dzisiaj wiele wskazuje, iż to goście wygrają. Niemniej Bielszczanie ponownie nie mają wiele do stracenia i będą walczyć zaciekle o choćby punkt. Sądzimy, że Wisła wygra, aczkolwiek zabezpieczamy się ewentualnym remisem.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Wisła (DNB), 1.47 Unibet