Ekstraklasa: Podbeskidzie Bielsko Biała vs. Lech Poznań


     Ostatni mecz trzynastej kolejki Ekstraklasy odbędzie się w poniedziałkowy wczesny wieczór. Podbeskidzie Bielsko Biała zmierzy się na własnym obiekcie z wielkim Lechem Poznań. Oba zespoły dzieli co najmniej klasa, ale to nie oznacza, że nie może dojść do niespodzianki. Lech jednak ma w tej chwili większy potencjał niż ich rywal. Czy zatem zwyciężą?

     Podbeskidzie Bielsko Biała gra fatalny sezon i wszystko wskazuje na to, że spadną do niższej ligi. Gospodarze są bez formy - przegrali 4 mecze i 1 wygrali w ostatnim czasie. To jest dramat. Tracą aż 9 punktów do zespołu spoza strefy spadkowej - zajmują ostatnie miejsce. Ostatnie mecze to jedna, dość niespodziewana wygrana nad Zagłębiem Lubin, a także 4 porażki z: GKSem Bełchatów, Lechią Gdańsk, Polonią Warszawa oraz Piastem Gliwice w poprzedniej kolejce. Gospodarze dzisiaj zagrają w pełnym składzie. Mimo plotek o odejściu Jelenia wciąż gra w ekipie Górali. Dzisiaj wszyscy spodziewają się pierwszego trafienia z jego strony. Może być ciężko, jednak zawsze zespołu z dołu tabeli grają z większym ryzykiem, ponieważ już i tak nie mają nic do stracenia.

     Lech Poznań to zespół, który ma walczyć o tytuł z Legią w tym sezonie. Mają potencjał, jednak nie grają na wystarczająco wysokim poziomie by być liderem. Aktualnie zajmują trzecie miejsce i tracą już 7 punktów do zespołu ze stolicy. Muszą zatem dzisiaj wygrać by się zbliżyć do swojego najgroźniejszego rywala. Ostatnie 5 spotkań to jednak 2 porażki i 3 wygrane. Zwyciężyli w pojedynkach z: Wisłą, Widzewem i Zagłębiem - co ciekawe wszystkie mecze mięli na wyjeździe. U siebie natomiast polegli dwukrotnie. Porażki ponieśli z Jagiellonią i ostatnio z Legią. Nie mięli nic do powiedzenia w poprzednim pojedynku. Widać brak w obronie Arboledy. Poza nim dzisiaj nie zagra także Wołąkiewicz. Do kadry ma wrócić inny defensor - Kamiński, jednak nie wiem czy to dobry pomysł - nie grał długo i może jeszcze mu nieco brakować. Ciekawe co wymyśli trener Rumak.

     H2H na korzyść Lecha, jednak warto wspomnieć, że jakoś łatwo im się nie wiodło w starciach z Podbeskidziem. W Bielsku Białej dwukrotnie wygrali, a raz padł remis. Dzisiaj wiele przemawia za gośćmi i też pójdę w tym kierunku. Warto jednak się zabezpieczyć, ponieważ to może nie być łatwy mecz dla Lecha. Zwycięśtwo gości, ale jeśli padnie remis otrzymamy zwrot - to najlepszy zakład na ten pojedynek.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Lech (DNB), 1.33 Unibet