Ekstraklasa: Pogoń Szczecin vs. Górnik Zabrze


Bardzo ważny pojedynek przed nami w Ekstraklasie. Ekipa wciąż broniąca się przed spadkiem, Pogoń Szczecin podejmie zespół, któremu zależy na europejskich pucharach - Górnik Zabrze. Której z ekip uda się zdobyć wymarzone trzy punkty?

Pogoń Szczecin to zespół, który gra bardzo słaby sezon. Mają sporo szczęścia, iż nadal są w strefie gwarantującej utrzymanie. Niemniej wczoraj mecz GKSu Bełchatów ułożył się po ich myśli. Natomiast Podbeskidzie wygrało i ponownie włączyło się do walki o byt. Pogoń ma przewagę dwóch i trzech oczek nad wcześniej wymienionymi rywalami. Forma zespołu jest niezwykle niestabilna. Ostatnio pokazali się z lepszej strony w boju z Ruchem Chorzów, wygrali 3:2. To było bardzo ważne spotkanie, ale i dzisiaj muszą powalczyć o punkty.

Sytuacja Górnika Zabrze również nie jest zbyt optymistyczna. Muszą dzisiaj zwyciężyć by wciąż liczyć się w walce o puchary. Zaujmują szóste miejsce w tabeli i tracą pięć punktów do trzeciego miejsca, które zajmuje Piast. Forma jest fatalna. Wygrywali z Ruchem oraz Lubinem, a w ostatniej kolejce pokazali, że są zespołem mocno chaotycznym. Podopieczni Adama Nawałki ulegli 0:4 z Polonią Warszawa i to na własnej murawie. Porażka i to tak drastyczna w takim momencie nie jest motywująca. Niemniej szkoleniowiec zespołu ma swoją charyzmę, której dzisiaj na pewno użyje do podniesienia morale w zespole.

Atutem gości będzie dzisiaj powrót dwóch kopaczy do kadry. Po kontuzji wraca Michał Bemben, a po zawieszeniu ujrzymy też Krzysztofa Mączyńskiego. W tym momencie tylko dwóch zawodników dzisiaj nie zagra. A są nimi Oziębała oraz Magiera. Kadra zatem niezła, niemniej nie ma punktu w napadzie, który by pociągnął zespół. Nakoulma bowiem zdecydowanie zawodzi.

Pogoń Szczecin nie wygrała od 13 lat u siebie z Zabrzem. Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem. Oba zespoły potrzebują punktów, oba też pokazują się w tym sezonie z dużo gorszej strony. Spodziewamy się zatem wyrównanego widowiska, w którym padnie spora liczba goli. Powyżej 2.5 bramki to nasz typ na ten bój.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.15 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!