Ekstraklasa: Pogoń Szczecin vs. Ruch Chorzów


     Dzisiaj odbędzie się dość ciekawy i ważny pojedynek w naszej Ekstraklasie. Gospodarzem będzie zespół Pogoni Szczecin, natomiast ich rywalem ekipa z południa - Ruch Chorzów. Widowisko może być ekscytujące, ponieważ oba zespoły grają równo i są bardzo blisko siebie w tabeli. Ruch jednak powinien być nieco wyżej, ale brakuje im błysku. Jak będzie tym razem?

     Pogoń Szczecin na początku sezon spisywał się dobrze. W ostatnim czasie jednak grają słabo i stąd też dopiero jedenaste miejsce w tabeli. Widać, że nie idzie im łatwo. Tak jakby kondycyjnie się wyczerpali. Ostatnia forma to 2 zwycięstwa i 3 porażki. Zaczęło się od zwycięstwa nad Widzewem i to w bardzo ładnym stylu. Potem przyszła już seria trzech porażek. Polegli z Legią (0:3), Koroną (1:2) oraz Śląskiem (0:3) - tutaj wszyscy myślęli, że jest kryzys w zespole ze Szczecina. W ostatniej kolejce jednak pokonali najgorszą drużynę Ekstraklasy, GKS Bełchatów. Zespół gospodarzy w najbliższym pojedynku będzie miał nieco kłopotów kadrowych. Nie zobaczymy: Hernaniego (9/0 defensor), niewiadomy jest występ Nolla (4/1 defensor), w napadzie natomiast na pewno nie zagra Djousse (6/2). Są to spore straty i może się to przyczynić do ich porażki.

     Ruch Chorzów to vice mistrz Polski, ale jednak nie utrzymują formy prawie w ogóle. Grają słabo i zajmują pozycję niżej niż ich dzisiejszy przeciwnik z czternastoma punktami na koncie. Ich forma jest również słaba, choć zdobyli więcej punktów niż Pogoń w ostatnim czasie. Zwyciężyli z Piastem oraz Bełchatowem, zremisowali z rewelacyjnym Górnikiem w nudnym spotkaniu. Polegli natomiast z Polonią Warszawa i w ostatniej kolejce z Lechią co było ogromną niespodzianką. Ruch też grał w ubiegłym tygodniu sparink z III ligowym zespołem i przy stanie 0:3 doprowadzili do remisu - to słaby wynik. Trener Zieliński ma mniej zmarwień kadrowych, jednak musi ustabilizować linię defensywy, ponieważ może być kłopot. 

     H2H - oba zespoły grały ze sobą 2 lata temu w pucharze i padł dwukrotnie remis (0:0 oraz 1:1). Tym razem spodziewam się bardziej zwycięstwa Ruchu, jednak wolę nie ryzykować. Mecz powinien przebiegać zachowawczo i spodziewam się małej ilości bramek. Polecam zatem typ na poniżej 2.5 gola w tym pojedynku.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.65 Unibet