Ekstraklasa: Polonia Warszawa vs. Lechia Gdańsk


Wracamy do rozgrywek w Ekstraklasie. Pierwsze pojedynki już dzisiaj! Jednym z nich będzie batalia w Warszawie gdzie miejscowa Polonia zmierzy się z Lechią Gdańsk. Dwa zespoły, które ucierpiały w oknie zimowym podejmą ciekawą walkę. Oba zespoły dość wysoko po rundzie jesiennej. Czy forma się utrzyma? Jaki wynik padnie na inaugurację?

Polonia Warszawa spisywała się nadzwyczaj dobrze w rundzie jesiennej. Ostatecznie zajeli trzecie miejsce i na pewno mieli aspiracje do tego by walczyć o puchary. Niemniej zimowe okno nieco to zmieni. Dyspozycja w okresie przygotowawczym była słaba. Forma sprzed kilku miesięcy może nie wrócić. Polonia zabłysneła we wcześniejszej części sezonu. Skazywani na dół tabeli zagrali świetnie i sporo udowodnili.

W tej części sezonu będzie jednak najprawdopodobniej zupełnie inaczej. Zespół opuściło wielu wspaniałych zawodników. Z Czarnymi Koszulami rozstali się: TeodorczykDwalishwiliBrzyskiCotraBaszczyński. To są istotni kopacze, a przynajmniej byli. W dodatku po operacji kolana i Injac dzisiaj nie zagra - możliwe też, że nie wystąpi do końca sezonu. To ogromne problemy dla gospodarzy i mogą zostać wykorzystane.

Lechia Gdańsk również grała nieźle w poprzedniej fazie sezonu. Zakończyli bowiem rundę jesienną na miejscu szóstym i również mają chrapkę na europejskie puchary. Dzisiaj jadą pełni optymizmu po tym jak gospodarze stracili pół kadry. 

Przyjezdni z Pomorza niemniej również utracili jednego kopacza, który był mózgiem w pierwszej fazie sezonu. Mianowicie chodzi o Traore, który grał fantastycznie. Wciąż jednak mają stabilny zespół, który gra ze sobą od dłuższego czasu i to jest ich ogromny atut. Jeśli młodzi-gniewni z Polonii nie błysną geniuszem to Lechia dzisiaj może wygrać ten mecz.

Pierwsze starcie tego sezonu przyniosło gładkie zwycięstwo Polonii. Wtedy jednak grali w niesamowtym składzie. Stąd też dzisiaj to goście są bliżsi rewanżu niż Polonia powtórzenia wyniku. Typujemy wygraną gości, ale w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lechia (DNB), 1.76 Unibet