Ekstraklasa: Polonia Warszawa vs. Legia Warszawa


Emocjonujące starcie przed nami w Ekstraklasie. Dojdzie do najciekawszych derbów. Derbów Warszawy! Polonia jako gospodarze, podejmą przy Konwiktorskiej Legię. Wojskowi chcą dzisiaj podbić teren swojego największego przeciwnika. Potencjał mają, aczkolwiek derby to derby.

Polonia Warszawa po wielu transferach była skazywana na serię porażek w rundzie wiosennej. Powodem tego była spora liczba sprzedanych zawodników. Czarne koszule jednak zaskoczyły. Remis z Lechią i wygrana z Lechem ukazały zespół w bardzo kolorowych barwach. Niemniej czar szybko prysnął. Przegrali z Wisłą i Jagiellonią co spowodowało, iż tracą do lidera - Legii - osiem punktów i dzisiaj ewentualna porażka już przekreśla ich szanse na tytuł.

Zespół gospodarzy jest konstrukcją dość nietypową. Liderem jest oczywiście Wszołek, który gra w kratkę i bardzo często od jego dyspozycji zależy wynik meczu. Niemniej ostatnio zaczyna powoli wracać do swojej optymalnej formy.

Legia Warszawa po fatalnym starcie w rundę wiosenną w końcu zaczeli grać. W pucharze Polski gładko wyeliminowali Olimpię Grudziądz, a i w lidze radzą sobie bardzo dobrze. Ostatnie dwa ligowe boje to dwie wygrane. Pokonali Podbeskidzie po ciężkim boju oraz zmiażdżyli na własnym terenie Górnik Zabrze. W meczu z Zabrzem pokazali swoją klasę i to, iż przewyższają swoich rywali kadrowo.

Kadra Wojskowych jest bowiem bardzo silna. Wzmocnienia w okienku zimowym zaczynają się zwracać. Każdą okazję, gdy z ławki wchodzi Dwalishwili wykorzystuje. Bereszyński gra fenomenalnie i już został wybrany piłkarzem meczu (z Podbeskidziem). Dzisiaj co prawda Legia zagra bez Jędrzejczyka, aczkolwiek trener Urban ma bardzo szeroką kadrę i powinien załatać tę dziurę.

Mecze obu zespołów zawsze są bardzo zacięte. Polonia od lat na Konwiktorskiej radzi sobie z Wojskowymi. Legia w końcu chce zdobyć ten teren. Dzisiaj na pewno będą mieli do tego najlepszą okazję. Polonia gra nieźle, ale jednak odstają sporo od Legionistów. Typujemy bezpieczne zwycięstwo gości w tym boju.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Legia Warszawa (DNB), 1.46 Unibet