Ekstraklasa: Polonia Warszawa vs. Pogoń Szczecin


     Do ostatniego spotkania w tym roku w Ekstraklasie. Będzie to bardzo ciekawe i efektowne spotkanie. Polonia Warszawa zmierzy się z Pogonią Szczecin. Będzie to istotny mecz, szczególnie dla tej pierwszej z ekip. Jeśli marzy im się walka o tytuł muszą wygrywać w takich spotkaniach, jak to dzisiejsze. Czy są w stanie zwyciężyć w tej batalii przeciwko Pogoni?

     Polonia Warszawa to ekipa, która gra całkiem niezłą piłkę i mają realne szanse na mistrzostwo. Aktualnie zajmują piąte miejsce i jeśli dzisiaj podołają, są w stanie wskoczyć nawet na podium. Czarne Koszule mają potencjał i to widać. Forma gospodarzy jest przeciętna. Po dwóch wygranych z Koroną i Podbeskidziem, zaczeli grać gorzej. W ostatnim czasie przegrali z Zagłębiem Lubin, a także zremisowali z Górnikiem Zabrze, a ostatnio z Piastem Gliwice po bardzo brutalnej końcówce. W tym spotkaniu czerwień ujrzał Kokoszka (11/0 defensywa). Będzie to dzisiaj dość poważne osłabienie kadrowe. Dzisiaj w kadrze jednak zobaczymy Teodorczyka, poza nim Dvalishviliego, który także świetnie się spisuje w napadzie. Na tych dwóch panów warto zwrócić uwagę w dzisiejszej rywalizacji i ich dyspozycja powinna być kluczowa.

     Pogoń Szczecin to zespół przeciętny, choć grają całkiem nieźle wbrew pozorom. Przyjezdni zajmują ósme miejsce w tabeli i jeśli dzisiaj będą w stanie wygrać mogą również zbliżyć się do czołówki, co będzie nie lada niespodzianką. Forma ekipy z zahodniopomorskiego jest ostatnio bardzo wysoka. Poza wpadką ze Śląskiem Wrocław nie przegrali żadnego spotkania. Jedyny remis osiągnęli z Górnikiem, natomiast zwyciężali z: Bełchatowem, Ruchem Chorzów, a w ostatniej kolejce pokonali Podbeskidzie, które już chyba żegna się z Ekstraklasą. Pogoń widać znowu ma tę pewność siebie co z początku sezonu. W zespole zaczął nieźle grać Fraczczak, który sporo trafia. Ogółem cała ekipa nieźle gra i mogą dzisiaj napsuć krwi Czarnym Koszulom.

     H2H na korzyść Pogoni, jednak te mecze odbywały się dość dawno temu. Niemniej warto dodać, że Polonia nie wygrała meczu z Pogonią od 2003 roku, co jest bardzo ciekawą przypadłością. Dzisiaj mecz również powinien być wyrównany. Wygląda na to, że może paść kilka goli. Najbezpieczniejszym zakładem będzie typ na powyżej 1.5 gola w meczu, po całkiem dobrym kursie, wbrew pozorom.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Powyżej 1.5 gola, 1.33 Unibet