Ekstraklasa: Ruch Chorzów vs. Lech Poznań


Wielkie emocje dzisiaj w Ekstraklasie. Czeka nas pojedynek największego przegranego tego sezonu z ekipą, która ma szanse powalczyć o tytuł. Pojedynek ten będzie pomiędzy Ruchem Chorzów, a Lechem Poznań. Dwa zespoły, które w ubiegłym roku grały świetnie i otarły się o tytuł. W tym jedynie Lech ma jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Ruch natomiast musi uważać by nie spaść.

Chorzowski Ruch ma ogromne problemy w tym sezonie, szczególnie ze zdobywaniem goli. Zajmują jedno miejsce nad strefą spadkową i tylko dzięki fatalnej postawie GKSu Bełchatów i Podbeskidzia mogą się cieszyć tym miejscem i małą przewagą jaką posiadają. Przed przerwą zimową grali tragedię. Na pięć spotkań tylko raz zremisowali - z Jagą - kolejne mecze przegrywali. Okres przygotowawczy również nie należał do udanych.

Kadra na dzisiejszy mecz przeciwko Lechowi jest mocno okrojona. Nękają zespół kontuzje. Nie zagrają bowiem: Szyndrowski (14/0 pomoc)Sadlok (11/0 obrona)Sultes (10/1 napad)Niedzielan (6/1 napad) oraz Straka (5/0 obrona). Zatem będą mocno osłabieni w dzisiejszym meczu.

Lech Poznań prosperuje w tym sezonie całkiem nieźle. W tej chwili zajmują trzecie miejsce w tabeli i dzięki wpadce Legii wczoraj z Koroną mogą się zbliżyć do lidera na jeden punkt! Lech Przed przerwą spisywał się nieźle. Jedyną wpadką był mecz ze Śląskiem i porażka na własnym obiekcie 0:3. Okres przygotowawczy także nie należał do udanych. Przegrali między innymi z zespołami z Bukaresztu: po 1:3 z Rapidem I Dynamo. Mimo wszystko i tak wyglądają lepiej niż rywale.

Goście pozyskali jednego ważnego kopacza w oknie transferowym - Teodorczyka. Spodziewamy się, że dzisiaj zadebiutuje w zespole z Wielkopolski. Kadrowo wyglądają bardzo dobrze. Zabraknie Arboledy, który nie wystąpi najprawdopodobniej do końca sezonu, a także Henriuqeza. Defensywa osłabiona, niemniej trener gości już musiał się z tym opurać.

Wiele wskazuje na to, iż to goście dzisiaj zwyciężą. Są lepiej dyspoznowani i mieli mocniejszy okres przygotowawczy. Gospodarze są bardzo osłabieni, goście wręcz przeciwnie. Pozyskanie jednego z lepszych zawodników w lidze. Jeśli nie zlekceważą przeciwnika to powinni spokojnie zwyciężyć. Typujemy wygraną Lecha, lecz w razie remisu otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lech (DNB), 1.70 Unibet