Ekstraklasa: Ruch Chorzów vs. Lechia Gdańsk


Mamy piątek, zatem rusza kolejne kolejka Ekstraklasy. Po pierwszym weekendzie pełnym emocji, pora na drugi. Druga kolejka rozpocznie się od starcia Ruchu Chorzów z zespołem Lechii Gdańsk. Oba zespoły zainkasowały po oczku w pierwszej kolejce. Czy dzisiaj ponownie możemy spodziewać się remisu?

Ruch Chorzów podczas pierwszego meczu, wywalczył punkt. Niemniej remis przeciwko Lechowi Poznań na pewno jest dobrym wynikiem. Pojedynek ten zakończył się wynikiem 1:1. Chorzowianie zagrali bardzo dobre zawody. Ponadto pomogła też czerwona kartka Wołąkiewicza. To na pewno dodaje zespołowi skrzydeł. Pragną uniknąć sytuacji z poprzedniego sezonu, mianowicie chcą na spokojnie się utrzymać. Dzisiaj mecz, w którym na pewno podejmą jeszcze większą walkę, a i rywal słabszy to być może zobaczymy komplet dla zespołu gospodarzy.

Lechia Gdańsk nie zaprezentowała się dobrze w swojej pierwszej konfrontacji. Zremisowali z walczakami z Bielska-Białej. W Gdańsku padł wynik 2:2, a i był to bardzo chaotyczny mecz w wykonaniu Lechii. Przegrywali 0:1 do 79 minuty. Wtedy, za sprawą dwóch goli Matsui doprowadzili do rezultatu 2:1. W końcówce jednak rywale dostali jedenastkę, którą bez kłopotu wykorzystał Telichowski. Ten mecz nie należał do udanych w wyonaniu dzisiejszych gości. Jeśli mają zamiar wywalczyć tutaj punkty, to muszą wziąć się do gry.

Trener Probierz po ostatniej wpadce uczynił kilka dość kontrowersyjnych ruchów. Ze składu odsunął Machaja oraz Dude. Naszym zdaniem jest to bardzo radykalny ruch już po pierwszym, słabszym spotkaniu. Dzisiaj może się to odbić na zespole. Niemniej ten doświadczony trener być może ma jakiś pomysł.

W poprzednich sezonach oba zespoły toczyły niezwykle wyrównaną batalię. Ostatnie trzy mecze to po jednej wygranej obu ekip, a i remis 4:4. Dzisiaj jednak wiele wskazuje na gospodarzy. Trener Zieliński chce na samym początku budować przewagę nad dołem tabeli. Świetnie zaprezentowali się w starciu z Lechem i jeżeli nic się nie zmieni to powinni ten mecz spokojnie wygrać. Typujemy zatem Ruch Chorzów, aczkolwiek w przypadku remisu otrzymamy zwrot stawki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Ruch (DNB), 1.68 Unibet

Zapraszamy do Ligi Typerów!