Ekstraklasa: Ruch Chorzów vs. Piast Gliwice


W polskiej Ekstraklasie dojdzie do bardzo ciekawego meczu. Będzie to ostatni mecz 25. kolejki. O punkty walczyć będą Ruch CHorzów oraz Piast Gliwice. Gospodarzom przydałyby się punkty by już bezpiecznie śledzić ostatnie mecze aktualnego sezonu. Goście natomiast walczą o puchary. Która z drużyn zdominuje przeciwnika?

Chorzowianie grają fatalny sezon. Nie szło im od początku, aczkolwiek najprawdopodobniej utrzymają się w lidze. Mają pięć punktów przewagi nad Podbeskidziem i jeden mecz w zanadrzu. Jeśli dzisiaj wygrają to już powinni na spokojnie pozostać w Ekstraklasie. Ruch gra w ostatnim czasie w kratkę. Co prawda wywalczyli kilka punktów, niemniej w ostatniej kolejce ulegli przeciwko chaotycznemu Górnikowi Zabrze. 

Gospodarze w dzisiejszym meczu po raz kolejny będą mieli problem z linią obrony. Chorzowianie zagrają bez: Sadloka (11/0 obrona)Szyndrowski (18/0 obrona), a także Djokic (19/0 obrona). Zatem kolejny raz gospodarze będą musieli wyjść mocno skoncentrowani na obronie.

Zawodnicy Piasta natomiast, jadą z zupełnie innym nastawieniem do Chorzowa. Walczą oni bowiem o wielki sukces, czyli występ w europejskich pucharach. Mianowicie w Lidze Europejskiej. Wciaż mają spore szanse. Jeśli dzisiaj wygrają to zajmą czwarte miejsce, które w tej chwili daje szanse gry w tym turnieju. Muszą jednak wygrać. Niemniej forma Gliwiczan jest aktualnie bardzo niska. Na trzy mecze zremisowali dwukrotnie i raz przegrali. Dzisiaj przydałoby się przełamanie i zwycięstwo. Łatwo nie będzie, aczkolwiek mają przewagę w sensie kadrowym. Zagrają dzisiaj w pełnym składzie, co na pewno podbuduje morale zespołu.

Pierwszy mecz w tym sezonie to gładkie zwycięstwo Ruchu - 3:1. Ponadto Chorzowianie w ostatnim czasie radzą sobie znakomicie z rywalem z Gliwic. Dzisiaj ponownie staną przed szansą wygrania z Piastem. Łatwo jednak nie będzie. Niemniej ciężko jest wytypować zwycięzcę i pójdziemy w kierunku bramek. Spodziewamy się otwartego meczu. Stąd też typ na powyżej 2.5 gola to nasz zakład na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyej 2.5 gola2.05 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!