Ekstraklasa: Ruch Chorzów vs. Polonia Warszawa


Na zamknięcie 23. kolejki w Ekstraklasie dojdzie do ciekawego spotkania. Ruch Chorzów, który wciąż nie jest pewny bytu ligowego, podejmie Polonię Warszawa. Oba zespoły nie grają rewelacyjnie, zatem spotkanie będzie dość ciekawe, a co najważniejsze - wyrównane. 

Gospodarze ze Śląska wciąż muszą uważać na rewelacyjne Podbeskidzie, które już traci zaledwie sześć oczek do Ruchu. Niemniej dzisiaj gospodarze stoją przed szansą powiększenia przewagi. Zwycięstwo na pewno już w niemal 100% pozwoli Chorzowianom się utrzymać. Forma jednak bez rewelacji, choć nie ma też tragedii. Odpadli po walce z pucharu Polski przeciwko Legii Warszawa, a wcześniej pokonali outsidera ligowego z Bełchatowa 3:0, w dodatku na wyjeździe. Zatem dzisiaj ponownie motywacja będzie spora po stronie Niebieskich.

Ruch Chorzów wciąż bez kilku zawodników. Niemniej większość pauzuje już od dłuższego czasu: Kuświk (15/2 napad)Sadlok (11/0 obrona) czy Straka (5/0 obrona). Doszła jednak nowa absencja, a jest nią Szyndrowski (16/0 obrona). Zatem gospodarze dzisiaj są dość poważnie osłabieni w defensywie.

Polonia Warszawa to zespół, który niestety stracił wiele po rundzie jesiennej. Co prawda wciąż mają szanse na puchary europejskie, ale są one marne. Zespół bodaj ma spore problemy finansowe co niestety sprawia, iż zawodnicy mimo wszystko grają słabiej. Ostatnie mecze to aż cztery porażki i remis. W ostatniej kolejce udało się wywalczyć pierwszy od dawna punkt przeciwko mistrzom Polski. Niemniej goście nie zagrali zbyt dobrego spotkania i dość szczęśliwie wywalczyli ten punkt.

Goście również osłabieni, aczkolwiek z jedną poważniejszą absencją. Nie zagra świetnie dysponowany w ostatnim czasie - Tosik. Był on jasnym punktem defensywy, który często dołączał do akcji ofensywnych. Na pewno jego brak będzie widoczny w dzisiejszej konfrontacji.

Pierwszy mecz pomiędzy obiema ekipami zakończył się zwycięstwem Polonii, 2:1. Wtedy jednak bramki strzelali Brzyski oraz Dvalishwili, którzy aktualnie grają w Legii. Sporo jednak przemawia po stronie gospodarzy, którzy mimo wszystko w tej chwili mają lepszą kadrę i większą motywację. Wygrana Ruchu Chorzów to nasza sugestia na ten pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Ruch Chorzów (DNB), 1.72 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów! Co tydzień atrakcyjne nagrody do zdobycia!