Ekstraklasa: Śląsk Wrocław vs. Jagiellonia Białystok


     Dwa równe zespoły zmierzą się ze sobą w Ekstraklasie. Ekipa mistrzów Polski, Śląsk Wrocław podejmie na stadionie Miejskim, Jagiellonię Białystok. Gospodarze zawodzą w ostatnim czasie, natomiast Jaga zaskakuje. Czy i tutaj będziemy świadkami niespodzianki, czy Śląsk przełamie ostatnią fatalną serię?

     Śląsk Wrocław gra w tym sezonie mocno przeciętnie. Początek mięli niezły, teraz też grają dość w kratkę. Zajmują szóste miejsce i chcą walczyć o puchary. Muszą jednak zacząć grać lepiej, ponieważ ostatnie 5 spotkań to aż 3 porażki i 2 zwycięstwa. Wygrali z Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin w wyjazdowych konfrontacjach. U siebie przegrali z Zagłębiem i Piastem co było bardzo dużą niespodzianką. Poza tym po kuriozalnym meczu przegrali w ostatniej kolejce z Wisłą Kraków 0:1. Śląsk ten mecz powinien wygrać, ale nie wygrali. Cetnarski zmarował rzut karny i wina spoczywa w wielkiej mierze na jego barkach. Trener Levy ma jednak w tym meczu wszystkich zawodników dostępnych w kadrze, po tym jak wrócili: PatejukKowalczykSocha. Czy ten brak absensji wpłynie pozytywnie na zespół gospodarzy?

     Jagiellonia Białystok gra w tym sezonie naprzemiennie. Po słabszym starcie sezonu i kryzysie, Hajto potrafił ustawić zespół i zaczęli grać bardzo przyzwoity futbol. Zajmują dziesiąte miejsce i to dzięki ostatnim występom. Na 5 poprzednich spotkań 3x padał remis i dwukrotnie wygrywali. Pokonali dwa wielkie zespoły - Lech i Legię, w dodatku na ich terenie! To były niesamowite niespodzianki, ale zasłużone. Remisy natomiast osiągnęli przeciwko: Wiśle, Widzewowi oraz w ostatniej kolejce z Koroną. Z Kielcami zagrali słaby mecz i to było bardzo widoczne. Jaga również bez większych braków w kadrze. Zespół będzie bardzo mocny, ponieważ zdobyli więcej punktów na wyjeździe niż u siebie. Jakby presja publiczności wpływała na nich negatywnie w Białymstoku.

     H2H wyrównane. W ubiegłym sezonie Jaga wygrałą po raz pierwszy w historii ze Śląskiem we Wrocławiu. Tym razem mecz zapowiada się bardzo wyrównanie i będzie to mocny pojedynek. Ciężko wytypować 1x2, ale jednak lekko warto będzie pograć na wygraną gospodarzy - muszą przełamać serię. Polecam zatem typ na Śląsk Wrocław po fajnym kursie.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Śląsk Wrocław wygra, 1.90 Unibet