Ekstraklasa: Śląsk Wrocław vs. Pogoń Szczecin


Dziewiętnasta kolejka Ekstraklasy rusza już w poniedziałek. Najciekawszym meczem będzie pojedynek słabego ostatnio Śląska Wrocław z jedną z rewelacji sezonu, Pogonią Szczecin. Zespół z Dolnego Śląska potrzebuje pewnego triumfu by podbudować morale. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Śląsk Wrocław po całkiem udanym początku sezonu, popadł w lekki kryzys. Aktualne 12. miejsce w tabeli to mało satysfakcjonujący wynik, szczególnie, że cele przed sezonem były dużo wyższe. Gospodarze od trzech spotkań nie wygrali, a w tym czasie zdobyli zaledwie jedno oczko - w meczu z dużo słabszą Koroną Kielce. Ostatnie dwa starcia to natomiast porażki w fatalnym stylu. Najpierw z Jagiellonią, a w ostatni piątek ze świetnie spisującą się Wisłą Kraków.

Zespół prowadzony przez Stanislava Levego potrzebuje odbudować swoją pewność siebie. Do kadry powrócił już kapitan, Sebastian Mila. Jego obecność na murawie na pewno determinuje zawodników. Niemniej wiele zależeć będzie od Paixao. Portugalczyk przez znaczną część sezonu był istotnym ogniwem zespołu i strzelił w lidze łącznie dziesięć bramek. Ostatnio jednak złapał lekką zadyszkę i od jego formy wiele dzisiaj będzie zależeć.

Pogoń Szczecin to natomiast rewelacja sezonu. Zajmują piąte miejsce w tabeli i nieoczekiwanie będą walczyć o pozostanie w grupie mistrzowskie. Forma Portowców jednak również opadła - brak triumfu od czterech starć. Przez ten czas grali jednak bez swoich podstawowych kopaczy, MurayamyAkahoshiego oraz Rogalskiego. W meczu na stadionie Miejskim we Wrocławiu, Dariusz Wdowczyk będzie mógł skorzystać z ich usług. To ogromne wzmocnienie dla Szczecinian.

Ostatnie lata to brak zdecydowanej dominacji w starciach między tymi ekipami. Śląsk potrafił ulec Pogoni u siebie nawet 0:4, by potem wygrać na ich terenie 3:0. Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się wynikiem 2:2. To jdnak Szczecinianie przeważali i gdyby nie równie świetna forma Wrocławian w tamtym okresie, to zapewne by triumfowali. Dzisiaj ponownie liczymy na wyrównany pojedynek. Oba kluby muszą przełamać fatalną serię. Typujemy zatem, iż oba zespoły strzelą co najmniej po bramce.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: BTS, 1.88 Unibet