Ekstraklasa: Śląsk Wrocław vs. Wisła Kraków


Kolejka numer 27 w Ekstraklasie przed nami. Dzisiejsza knfrontacja Śląska Wrocław Wisłą Kraków będzie niezwykle ważna dla gospodarzy. Walczą oni bowiem o trzecie miejsce w tabeli. Niemniej podchodzą do ostatnich pojedynków z większym spokojem, ale walczyć będą do końca.

Wrocławianie w tym sezonie nieco zawiedli. Niemniej najważniejszy cel spełnili. Mianowicie zagrają w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Wszystko dzięki finałowemu występowi w pucharze Polski. Forma nie jest stabilna, aczkolwiek Śląsk zdoby punkty. W ostatniej kolejce polegli z Piastem Gliwice. Był to niezwykle ważny mecz. Mają jednak kilka pojedynków przed sobą. Szczególnie ten pierwszy mecz, przeciwko Wiśle powinni zwyciężyć.

Sytuacja kadrowa gospodarzy wygląda nieźle. Co prawda zabraknie Elsnera (23/2), a także Diaza (10/2). Najważniejszym brakiem jest jednak Kaźmierczak (23/3). Niemniej kadra wciąż dość silna. Trener Levy będzie miał do dyspozycji Sebastiana Milę. Ponadto Ćwielong również zagra. Zatem zespół nie wygląda źle przed dzisiejszym meczem.

Wisła Kraków rozegrała słaby sezon, choć ostatecznie zakończą sezon w czołowej 10. A to jest już niezły rezultat. Wciąż mają teoretyczne szanse na europejskie puchary. Niemniej są to marne szanse. Ich terminarz nie jest zbyt łatwy i to jest największy problem Białej Gwiazdy. W ostatnim meczu zagrali jednak bardzo dobrze. Wygrali z Koroną Kielce aż 3:0. Zdominowali przeciwnika w mhnieniu oka. Dzisiaj jednak będą mieli jeden kłopot. Zagrają bez trzech ważnych ogniw. Nie zagrają: Małecki (10/2)Sobolewski (19/1) oraz Szewczyk (7/0). Mają dużo słabszą kadrę niż rywale i na pewno nie tak szeroką. Stąd też jest to kłopotliwa sytuacja dla krakowskiej ekipy.

W tym sezonie obie drużyny spotkały się trzy raz. Raz triumfowała Wisła, a w pucharze Polski, w półfinale to Śląsk zwyciężył dwukrotnie. Wygrali zasłużenie. Wisła w tamtym dwumeczu praktycznie nie istniała. Dzisiaj również spodziewamy się zwycięstwa Śląska. Mają solidniejszą kadrę i więcej do zyskania. Triumf Śląska to nasz zakład na nadchodzący pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Śląsk wygra, 2.05 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!