Ekstraklasa: Śląsk Wrocław vs. Zagłębie Lubin


Do niezwykle ciekawej konfrontacji dojdzie dzisiaj w Ekstraklasie. Mianowicie, rozegrane zostaną derby Dolnego Śląska. W roli gospodarza, wystąpi Śląsk Wrocław, natomiast rywalem będzie Zagłębie Lubin. Oba zespoły potrzebują punktów i tym samym będzie to niezwykłe widowisko.

Śląsk Wrocław to zespół, w którym dzieje się sporo negatywnych rzeczy. Mianowicie toczy się spór o klub, kto będzie jego właścicielem, miasto z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem na czele, czy też prezes Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak. Nie wpływa to na dobrą atmosferę w klubie. Najlepszymi przykładami są dwie ostatnie porażki. Pierwsza z Cracovią po istnym blamażu (0:3), a następnie z Legią w Warszawie (1:2). Z mistrzami kraju, Śląsk zagrał jednak całkiem nieźle i to daje nadzieję przed dzisiejszym bojem.

Do kadry powraca bramkarz zespołu, Gikiewicz. Niemniej trener Stanislav Levy nie ma możliwości rotacji i tym samym sporo zawodników często się męczy w szybkim okresie czasowym. Teraz jednak, Wrocławianie mieli kilka dni odpoczynku. Mimo to, sam trener gospodarzy podkreśla całą sytuację klubu w kilku słowach: Nie chcę mówić o kryzysie, ale nie jesteśmy w optymalnej dyspozycji. To nie podlega dyskusji. Takie słowa od samego szkoleniowca o czymś świadczą. Niemniej zespół na pewno nie podda się bez walki.

Zagłębie Lubin na początku rozgrywek grało fatalnie. Ostatnimi czasy jednak odbili się od dna, a wszystko za sprawą nowego trenera, Oresta Lenczyka. Lubinianie wciąż potrzebują punktów i dzisiaj we Wrocławiu będą walczyć o kolejne. Lenczyk to były szkoleniowiec Śląska i zna kilku zawodników bardzo dobrze, co może mu pomóc w osiągnięciu sukcesu. Warto jednak dodać, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu, dokonała wielu roszad co może zmylić trenera Miedziowych.

Oba zespoły grają dość chwiejnie w ostatnich latach. Kilka sezonów temu, dominował Śląsk Wrocław w bataliach z Miedziowymi. W poprzednim natomiast, oba mecze wygrało Zagłębie. We Wrocławiu padł wynik 2:0, a w Lubinie aż 4:0. Dzisiaj kolejny mecz, który jednak może przynieść sukces, ale gospodarzom. Mimo wielu kłopotów, wciąż mają znakomity zespół i powinni dzisiaj powalczyć o cenne punkty. Sądzimy tym samym, iż nie przegrają tego spotkania.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Śląsk (DNB), 1.33 Unibet