Ekstraklasa: Widzew Łódź vs. Lech Poznań


     Dzisiaj rusza jedenasta kolejka Ekstraklasy. Bardzo ciekawy mecz czeka nas dzisiaj w Łodzi. Miejscowy Widzew podejmie ekipę, wyżej notowaną - Lech Poznań. Faworytem jest oczywiście ekipa ze stolicy Wielkopolski. Gospodarze jednak potrafili w tym sezonie już nie jednej drużynie pokazać, że nie warto ich lekceważyć. Kto zatem ma dzisiaj szanse na zwycięstwo?

     Widzew Łódź gra w tym sezonie nieźle. Na początku zaskoczyli wszystkich gdy wskoczyli na fotel lidera. Jednak właśnie na początku. Teraz Widzewiacy grają najwyżej przeciętnie i spadli na szóste miejsce. Ostatnia forma również nie jest najwyższa. Pięć poprzednich spotkań to już 3 porażki, remis i tylko jedno zwycięstwo. Polegli z Wisłą Kraków, Polonią Warszawa oraz niespodziewanie z Pogonią na własnej murawie. W między czasie pokonali już słabiej spisujący się Piast Gliwice. W ostatniej kolejce udało się wywalczyć 1 punkt z Jagiellonią Białystok. Widzew zagrał wtedy bardzo dobrą końcówkę. Przegrywali 0:2, ale w 71 minucie kontakt uzyskał Rybicki, a gola w ostatnich sekundach spotkania na 2:2 zdobył Stępiński. Obydwoje dzisiaj powinni zagrać w spotkaniu z Lechem. Widzew ma dzisiaj jeden ciekawy atut psychiczny. Lech nie wygrał tutaj od 15 lat! Pamiętajmy jednak, że każda seria kiedyś się kończy.

     Lech Poznań gra dobry sezon jak do tej pory. Są blisko czołówki, zajmują czwarte miejsce, a do Legii tracą jedynie 4 punkty. Jeśli jednak chcą walczyć o mistrzostwo muszą wygrywać spotkania jak dzisiaj. Ostatnia dyspozycja wskazuje jednak, że są dzisiaj spokojnymi faworytami. Zwyciężyli z HSV w towarzyskim spotkaniu, rozbili Piast i ograli Zagłębie. W ostatniej kolejce mimo osłabień pokonali Wisłę Kraków i to na terenie rywala. Jedyną porażkę jakiej doznali to w spotkaniu z Jagiellonią - było to spore zaskoczenie. Dzisiaj jednak Lech wygląda dużo lepiej, kadrowo jak i mentalnie. Mają silniejszą kadrę i poza faktem, że Widzew gra u siebie brałbym ich wygraną od razu. Są jednak gośćmi i trzeba uważać.

     H2H wyrównane, i jak wspomniałem wcześniej, Lech nie wygrał w Łodzi od 15 lat. To jednak seria, którą czas zakończyć. Dzisiaj wszystko wskazuje na przyjezdnych i nie ma co do tego wątpliwości. Polecam zatem zwycięstwo Lecha, jednak jeśli padnie remis otrzymamy zwrot stawki.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Lech Poznań (DNB), 1.62 Unibet