Ekstraklasa: Widzew Łódź vs. Lechia Gdańsk


Mecz zamykający 27. kolejkę Ekstraklasy. Pojedynek praktycznie o nic, ale wiele wskazuje na to, iż będą emocje. Widzew Łódź podejmie na własnej murawie Lechię Gdańsk. Oba zespoły "nie przepadają" za sobą. Ponadto walczą o miejsce w pierwszej 10. na koniec sezonu. Zatem jest stawka, ale kto zwycięży?

Widzew Łódź jako cel priorytetowy miał utrzymanie się w lidze. Już niemal spełnili to kluczowe zadanie. Mają matematyczne szanse na spadek, ale zdecydowanie nierealne. Aktualnie skupiają się na tym by zakończyć sezon w czołowej 10. Zawsze to inaczej wygląda. Forma jednak nie jest zbyt optymalna. Co prawda pokonali kilka tygodni temu Jagiellonie 3:0, ale to nie był żaden wyczyn. Poza tym ulegli 0:1 z Wisłą i aż 0:4 z Lechem.

W Poznaniu dobrze jednak zaprezentowała się defensywa Widzewa - oczywiście tylko w pierwszej połowie. Niemniej nie można o tym zapomnieć. I dzisiaj kluczowe postacie jak Broź czy Abbes zagrają co jest bardzo istotnym elementem w konstrukcji zespołu przez trenera Mroczkowskiego.

Lechia Gdańsk natomiast nie zagrała dobrego sezonu. Były ambicje walki o puchary, a ostatecznie powinni się cieszyć, iż nie spadną z ligi. Zespół z Gdańska nie wygrał meczu od 11.03. Przez ten czas zgromadzili zaledwie trzy punkty i przegrali pięć spotkań. W ostatniej kolejce udowodnili, że mają beznadziejną defensywę, ale i detereminację do walki. Zremisowali bowiem z Ruchem Chorzów 4:4. Dwa gole na wagę punktu zdobyli w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wpisał się między innymi Grzegorz Rasiak.

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się łatwym zwycięstwem Lechii, 2:0. Wtedy był to jednak inny zespół, który miał w swojej kadrze świetnego Traore. Teraz to ekipa bez polotu, choć walcząca do samego końca i to jest aktualnie ich jedyny atut. Dzisiaj na pewno ponownie staną do walki. Stąd też spodziewamy się otwartego pojedynku i ostatecznie dużej liczby bramek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.15 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!