Ekstraklasa: Wisła Kraków vs. Jagiellonia Białystok


Czwarta kolejka w Ekstraklasie rozpoczyna się w piątek. Wieczorem dojdzie do bardzo interesującej konfrontacji, w której zmierzą się dwie równe ekipy. Wisła Kraków zagra na własnej murawie z Jagiellonią Białystok. Czy zespół Białej Gwiazdy stać na zwycięstwo?

Wisła Kraków jeszcze w tym sezonie nie doznała porażki. Jak na razie dwa remisy bezbramkowe przeciwko Górnikowi Zabrze oraz Śląskowi Wrocław. Ponadto wygrana z Koroną Kielce i to na ciężkim terenie w Świętokrzyskim. Biała Gwiazda dzięki temu zajmuje siódme miejsce w lidze. Jak na razie gospodarze grają całkiem dobry futbol, co prawda w ostatnim spotkaniu we Wrocławiu było dość... nudno, to mimo wszystko można pochwalić Wisłę za same wyniki i liczbę punktów.

Nowy-stary szkoleniowiec gospodarzy, Franciszek Smuda być może ponownie sprawi cud. Zespół przechodzi ogromne zmiany. Mnóstwo zawodników opuściło klub, ostatnio Cezary Wilk rozwiązał kontrakt i trafił do Deportivo. Natomiast do Wisły po latach wrócił Paweł Brożek. On ma być również zbawieniem Wisły. Dzisiaj jego drugi mecz.

Jagiellonia Białystok również nie gra słabo. Dwa pierwsze mecze to zwycięstwa Jagi. Ograli na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz (1:0) oraz Śląsk Wrocław (3:2). Wiele mówiło się, że mogą być czarnym koniem. Niemniej szybko zostało to ostudzone. W Gdańsku przegrali 0:2 i w większości pojedynku nie mieli nic do powiedzenia. Mimo to zespół grał trzy mecze na wyjeździe i zdobyli bardzo solidną liczbę punktów. Dzisiaj kolejny mecz na terenie rywala. Na pewno nie będą się poddawać i powalczą jak w dwóch pierwszych pojedynkach.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się aż cztery razy. Ekstraklasa przyniosła dwa remisy - w Krakowie 0:0 oraz w Białymstoku 2:2. Niemniejw  pucharze Polski to Biała Gwiazda zdominowała rywalizację i wygrała dwa mecze. Dzisiejszy bój powinien jednak być bardzo równym. Oba zespoły będą walczyć o jakiekolwiek punkty. Szczególnie goście nie będą cisnąć, ze względu na kolejny wyjazd. Poniżej 2.5 gola to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 2.5 gola, 1.68 Unibet