Ekstraklasa: Wisła Kraków vs. Legia Warszawa


Wielki hit, klasyk dzisiaj w Ekstraklasie. Mecz Wisły KrakówLegią Warszawa zawsze jest emocjonujący. Choć dzieli oba zespoły w tym sezonie przepaść to i tak wciąż media czy kibice nazywają ten mecz hitem. Aktualnie prędzej jest to klasyk, aczkolwiek przydomek tego meczu nie jest istotny. Najważniejszy będzie wynik, a wiele wskazuje na to, iż to Wojskowi dzisiaj zatriumfują.

Wisła Kraków w tym sezonie zagrała tragicznie. Prezes Cupiał postanowił zatem wyprzedać część zespołu i ma zamiar budować ją na nowo od kolejnego sezonu. Niemniej wciąż mają szanse na występy w europejskich pucharach. W pucharze Polski grają w półfinale przeciwko Śląskowi. Ostatnio rozegrali pierwszy mecz we Wrocławiu i ekipa Białej Gwiazdy zagrała tragiczną pierwszą połowę, w której stracili dwa gole. W kolejnej odsłonie udało im się odrobić gola za sprawą Małeckiego i szanse wciąż pozostają. Dzisiaj jednak czeka ich niesamowicie ciężkie zadanie przeciwko Legii, do którego na przygotowanie się mieli bardzo mało czasu.

Kadra gospodarzy na dzisiejszy mecz jest mocno okrojona. Poza JaliensemCzekajem oraz zawieszonym Genkovem dzisiaj nie wystąpią również Iliev Jovanovic. Zatem widać, iż dzisiaj będzie bardzo ciężko Wiśle Kraków w wywalczeniu choćby jednego, cennego oczka. Niemniej też bardziej skupiają się na mecz rewanżowy pucharu Polski.

Legia Warszawa natomiast zmierza pewnie po upragniony tytuł mistrzowski. Opanowali już swój chaos z początku rundy wiosennej i zdobywają notorycznie punkty. Niemniej marzy im się dublet, a w półfinale z Ruchem nieco zawiedli. Szczególnie, że grali z przewagą jednego zawodnika przez długi okres czasu. Niemniej to nie zmienia faktu, że wciąż są silni i dzisiaj najprawdopodobniej zdominują przeciwnika, który w tym sezonie gra wręcz tragicznie.

Pierwszy mecz w Warszawie zakończył się triumfem Wojskowych - 2:1. Dwa gole zdobył Kosecki, który i dzisiaj będzie chciał się wpisać na listę strzelców. Wisła ma zbyt mało argumentów dzisiaj by powalczyć o choćby punkt. Zespół ma sporo absencji, a ponadto myślami są w rewanżowym meczu pucharu Polski. Typujemy wygraną gości w dzisiejszym hicie Ekstraklasy.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Legia Warszawa wygra, 2.15 Unibet