Ekstraklasa: Wisła Kraków vs. Piast Gliwice


Przerwa na mecze eliminacyjne dobiegła końca. Wracają rozgrywki ligowe, a w tym Ekstraklasa. Piątkowy wieczór da nam jedno, bardzo ciekawe spotkanie. Wisła Kraków zagra z Piastem Gliwice. Odrodzeni gospodarze mają chrapkę na fotel lidera i być może po dzisiejszym meczu na nim zasiądą.

Wisła Kraków zdecydowanie się odrodziła po przyjściu Franciszka Smudy. Połączenie tego szkoleniowca z klubem z Małopolski to klucz do sukcesu. Gospodarze bowiem jeszcze nie przegrali w tym sezonie. Zajmują czwarte miejsce w tabeli z 10. punktami na koncie. Ponadto przebrnęli przez pierwszą rundę pucharu Polski bez zastrzeżeń. Dzisiejszy, ewentualny triumf da Wiśle awans na fotel lidera, na który czekają już kilka sezonów.

Głównymi bohaterami w pierwszych kolejkach dla Krakowian byli defensorzy. Mianowicie Głowacki oraz Bunoza. To oni w głównej mierze doprowadzili do tego, że Wisła straciła do tej pory jedynie trzy bramki - najmniej w całej lidze. Ponadto w napadzie gra już Paweł Brożek, który zaliczył przeciętny występ z San Marino. Mimo to widać, że powoli wraca do lepszej formy.

Piast Gliwice w tym sezonie jeszcze nie zachwycił. Po poprzednim sezonie spodziewaliśmy się czegoś więcej. Jednak polityka transferowa zespołu zmniejszyła efektywność zespołu. Odszedł solidny napastnik, Marcin Robak. Ta sytuacja spowodowała brak ofensywnej mocy w drużynie. Sam Ruben Jurado nie ma takich predyspozycji, by strzelać bramki w każdym ze spotkań. Tym samym Piast plasuje się na zaledwie ósmym miejscu z ośmioma oczkami na koncie.

Cofając się do poprzedniego sezonu znajdziemy dwa korzystne rezultaty dla Piasta. Wygrali na własnym terenie jak i w Krakowie. Zatem mogą namieszać Wiślakom. Niemniej start sezonu pokazał, że ze znacznie lepszej strony pokazał się zespół gospodarzy. Patrząc też na słabszą ofensywę gości, sądzimy, iż Wisła tego meczu nie powinna przegrać. Sugerujemy wygraną Wisły, lecz w przypadku remisu otrzymamy zwrot stawki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Wisła (DNB), 1.38 Unibet