Ekstraklasa: Wisła Kraków vs. Widzew Łódź


Coraz bliżej końca sezonu w Ekstraklasie. Niemniej wciąż sporo emocji przed nami. Wbrew pozorom bowiem szanse na puchary ma nawet... ekipa zajmująca 13. miejsce. Jest to spowodowane tym, iż zespół z czwartego miejsca ma ledwo sześć punktów przewagi nad resztą. Dzisiejszy bój Wisły KrakówWidzewa Łódź to pojedynek nawet o puchary. Zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Biała Gwiazda w tym sezonie na pewno nie może powiedzieć, że zagrała udany sezon. Zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli. Co prawda utrzymają się w lidze, ale absurdalnie wyrównane wyniki doprowadzają nawet do tego, iż są w stanie walczyć o puchary. Niemniej forma Wiślaków pozostawia wiele do życzenia. Na pięć ostatnich spotkań przegrali aż cztery razy. W ostatniej kolejce natomiast udało się zdobyć wymęczony punkt z Jagiellonią co może zwiastować lepszymi wynikami.

Słabsza forma Wisły Kraków miała jednak swoje przyczyny. Było sporo braków kadrowych. Dzisiaj jednak trener Kulawik będzie miał do dyspozycji większą część zawodników. Do zespołu wracają: Arkadiusz GłowackiPatryk Małecki, a także najprawdopodobniej zobaczymy też Genkova. Mankamentem jest jednak brak Pareiki, aczkolwiek wciąż są godni następcy w zespole.

Widzew Łódź to zespół, któremu również nie powiodło się w tym sezonie, choć pierwotny cel ostatecznie spełnili. Było nim utrzymanie się w lidze. Są aktualnie na jednym miejscu wyżej niż ich dzisiejszy przeciwnik i Łodzianie są z tego zadowoleni. Ponadto forma gości jest wbrew pozorom niezła. Przegrali zaledwie jeden mecz w ostatnich pięciu, a i od trzech ciągle zdobywają punkty. W tym wygrali z Polonią Warszawa. W ostatniej rundzie natomiast podzielili się punktami z Piastem Gliwice. Atutem gości będzie też pełna kadra na dzisiejszy mecz.

Historia ostatnich spotkań obu zespołów przemawia zdecydowanie za ekipą Wisły Kraków. Siedem ostatnich pojedynków to aż sześć zwycięstw Białej Gwiazdy. W tym wygrali w pierwszym meczu w tym sezonie i to w Łodzi. Spodziewamy się, iż to właśnie dzisiaj przełamią fatalną serię i w końcu zwyciężą. Typujemy wygraną gospodarzy w tym pojedynku.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Wisła Kraków wygra, 2.05 Unibet

Dołącz do Ligi Typerów i zgarnij cenne nagrody!