Ekstraklasa: Wisła Kraków vs. Zagłębie Lubin


Dzisiaj finisz w Ekstraklasie. Przed nami walka o byt, jak i o pudło. Niemniej w środku tabeli również ciekawe mecze. Wisła Kraków podejmie u siebie Zagłębie Lubin. Spodziewamy się ciekawego i wyrównanego spotkania. Nie powinno być odpuszczania, stąd też warto przyjrzeć się temu pojedynkowi.

Wisła Kraków miała ciężki sezon za sobą. Wzloty i upadki. Przez pewien moment sądzono nawet, iż mogą spaść do I-ej ligi. Karta jednak się odwróciła i zaczęli grać na całkiem dobrym poziomie. Dzięki temu aktualnie zajmują siódme miejsce w tabeli i sezon mogą zakończyć nawet w TOP 6. Ostatnie pojedynki to jednak gra w kratkę. Porażka ze Ślaskiem 0:3, remis przeciwko Ruchowi i zwycięstwo w Zabrzu 1:0. Zatem ciężko wywnioskować w jakiej dyspozucji są kopacze Białej Gwiazdy.

Zespół z Małopolski będzie przechodził rewolucję. Pierwszą zmianą jest nowy trener. Do zespołu z Krakowa po kilku latach przerwy powraca Franciszek Smuda. Niegdyś sprawiał cuda z zespołem Wisły. Teraz ponownie ma tego dokonać. Zacznie od najbliższego okienka transferowego, gdzie zapowiedział, że zbuduje nową, młodą Wisłę.

Zagłębie Lubin to zespół przeciętny. Potrafili zwyciężać z najlepszymi polskimi zespołami. Dla przykładu rozbili byłego już mistrza kraju, Śląsk Wrocław i to 4:0. A potem szło im gorzej w najmniej oczekiwanym momencie. Zajmują 10. miejsce w tabeli i wciąż nie jest jasna ich ostateczna pozycja, choć na pewno się utrzymali. Ostatnia forma gości jest beznadziejna. W poprzedniej kolejce przegrali u siebie 0:3 z Lechią Gdańsk. Dzisiaj ponownie są skazywani na porażkę. Kadra okrojona. Najprawdopodobniej nie zagra gwiazda zespołu, Pawłowski, który wzbudza zainteresowanie wielu klubów.

Pierwszy mecz w rundzie jesiennej pomiędzy obiema ekipami zakończył się bardzo łatwym zwycięstwem Zagłębia, bo aż 4:1. Dzisiaj jednak powinno dojść do rewanżu. Wisła prezentuje znacznie stabilniejszą formę. I naszym zdaniem to właśnie oni dzisiaj wygrają. Typujemy triumf Białej Gwiazdy w ostatnim meczu tego sezonu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Wisła wygra, 1.95 Unibet