Ekstraklasa: Zagłębie Lubin vs. Korona Kielce


Ekstraklasie dojdzie do bardzo ciekawego spotkania. Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Koronę Kielce. Oba zespoły prezentują się wbrew pozorom nieźle, mimo swoich pozycji w tabeli. Dzisiaj zatem spodziewamy się bardzo wyrównanego i ekstremalnie mocnego boju. Czy gospodarze wykorzystają atut grania przy swojej publiczności?

Zagłębie Lubin gra ogólnie słaby sezon, choć są zespołem, który potrafi zaskoczyć i zagrać świetny mecz. Aktualnie zajmują jedenaste miejsce i potrzebują zwycięstw by na spokojnie się utrzymać. Rywale Bielska-Białej oraz Bełchatowa grają ambitnie i trzeba uważać by nie dogonili zespołu z Dolnego Śląska. Zagłębie w ostatnim czasie radzi sobie fatalnie. Nie wygrali od czterech pojedynków, a w poprzedniej kolejce zostali pokonani przez lidera, Legię Warszawa.

Fatalna forma zespołu z Lubina ma jednak swój powód. Ostatnio nie grał Pawłowski, który jest najlepszym piłkarzem drużyny. Dzisiaj już powinien się pojawić na murawie i pomoże swojej drużynie. Mankamentem gospodarzy jest jednak brak kapitana - Adama Banasia. Ta wiadomość nie jest zbyt optymistyczna dla gospodarzy.

Korona Kielce podobnie jak Zagłębie. Potrafi zaskoczyć i mają ogromny potencjał. Zajmują w tej chwili dziewiąte miejsce w tabeli i również przydałoby się im zwycięstwo. Mają jeszcze szanse nawet na puchary, aczkolwiek są to jedynie matematyczne szanse. W kilku ostatnich meczach nie odnotowali jednak porażki, wygrywając nawet dwa mecze z trzech. Wcześniejsza kolejka przyniosła triumf nad ostatnim zespołem - GKSem Bełchatów. Dzisiaj zatem ponownie można się spodziewać zmotywowanej Korony. W zespole z Kielc oczywiście zagra Korzym, który świadczy o sile zespołu. Jego dyspozycja bardzo często zależy od wyniku Korony.

Dzisiejszy pojedynek będzie zatem emocjonujący. Oba zespoły potrzebują puntków, bardziej jednak potrzebne są gospodarzom. Muszą zwiększyć swoje morale, ponieważ ostatnio jest naprawdę kiepsko w zespole. Niemniej mają szanse z Koroną, aczkolwiek ciężko jest wytypować zwycięzcę. Spodziewamy się bardzo dobrego, otwartego meczu. Stąd też naszym zdaniem warto postawić na powyżej 2.5 gola w Lubinie.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 2.25 Unibet