Ekstraklasa: Zagłębie Lubin vs. Piast Gliwice

Powraca Ekstraklasa. Przerwa na spotkania reprezentacji dobiegła końca. Dzisiaj wracamy do ligowej rzeczywistości. W Polsce, na otwarcie mecz outsidera, Zagłębia Lubin z drużyną Piasta Gliwice. Goście mają potencjał i na pewno będą w stanie wygrać dzisiejszy mecz. Miedziowi jednak, powoli mają nóż na gardle.

Zagłębie Lubin to jeden z głównych kandydatów do spadku w obecnych rozgrywkach. Przedostatnie miejsce w tabeli i taka sama ilość punktów co Podbeskidzie - 13. Forma Miedziowych przed przerwą nie była wysoka. Trzy porażki i wymęczony remis z rewelacyjną Pogonią Szczecin. Dzisiaj rywal ze średniej półki, aczkolwiek są szanse na zgarnięcie kolejnych punktów.

Gospodarze mają bardzo nierówną kadrę w obecnym sezonie. Swoich ról nie spełniają w wymagany sposób tacy piłkarze jak Cotra, Abwo czy też Woźniak. Ten ostatni, jako napastnik powinien wpisywać się na listę strzelców. Do tej pory ani razu nie udało mu się tego dokonać. Trener Orest Lenczyk ma nie lada problem z ustawieniem drużyny. Dzisiaj jednak na pewno będzie chciał dokonać kilku roszad, które być może pozwolą osiągnąć lepsze wyniki.

Piast Gliwice po sukcesie z zeszłego sezonu, opadł nieco w aktualnych rozgrywkach. Zajmują dopiero 12. miejsce i ciężko będzie się wspiąć na miejsce, gwarantujące grupę mistrzowską. Ostatnia forma była jednak znacznie solidniejsza. Pokonali Jagiellonię Białystok, a i również ukradli punkty Cracovii Kraków, remisując 1:1. Zespół może dzisiaj spełnić swój cel w przypadku wygranej i wskoczyć do czołowej ósemki, mają zatem o co walczyć.

Mecz z rundy jesiennej zakończył się wygraną Piasta (2:1). Niemniej później, oba zespoły spotkały się w pucharze Polski. To Miedziowi zrewanżowali się za porażkę i awansowali po triumfie w rzutach karnych. Dzisiaj nie będzie jednak łatwo wykrać punkty Gliwiczanom. Sądzimy, iż przyjezdnym uda się zdobyć chociaż jedno oczko w tym pojedynku.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Piast lub remis, 1.75 Unibet